עשרות פצועים בהתהפכות אוטובוס; חשד: הנהג נרדם

תאונה קשה בכביש 6 סמוך למחלף אייל: אוטובוס פרטי שהסיע ילדים ומבוגרים מהצפון לטיול התהפך לרוחב הכביש מסיבה לא ברורה. 46 בני אדם נפצעו, בהם 3 באורח קשה ו-10 באורח בינוני. כוחות גדולים פינו את הפצועים לבתי החולים באזור. המשטרה בודקת את האפשרות שהנהג נרדם על ההגה וגרם לתאונה

אירוע רב נפגעים בשרון: אוטובוס פרטי שהסיע ילדים ומבוגרים, תושבי הכפר מג'דל כרום מהצפון שהיו בדרכם מטיול להר הבית בירושלים, התהפך בכביש 6 לכיוון צפון. במשטרה בודקים חשד לפיו נהג האוטובוס נרדם על ההגה וגרם לתאונה הקשה.

כוחות גדולים של משטרה, צוותי מד"א וכיבוי אש הוזנקו למקום וטיפלו ב-46 פצועים, בדרגות פציעה שונות, בהם גם פצוע אנוש ו-3 פצועים קשה. אלי בין, מנכ"ל מד"א, מסר לחדשות 2 באינטרנט כי "טיפלנו בכמה פצועים קשה, בהם גבר כבן 50 עם פגיעת ראש קשה, עוד 10 פצועים בינוני והיתר קל". צוותי מד"א פינו את הפצועים לבתי החולים "בילינסון" בפתח תקווה, "מאיר" בכפר סבא ו"הלל יפה" בחדרה.

ממכבי האש נמסר כי האוטובוס התהפך על צידו וחסם את 3 נתיבי הכביש המהיר. יוני בליץ, דובר שירותי כבאות והצלה שרון, סיפר כי "במקום נפגעים רבים בדרגות פציעה שונות, רובם ילדים אבל אין לכודים. 3 צוותי כיבוי במקום סייעו לצוותי מד"א בהעמסת פצועים לאמבולנסים. לא ידוע על הרוגים".

חשד: הנהג נרדם על ההגה

בוחני התנועה במשטרה נמצאים בזירת התאונה בכביש 6 ובוחנים את נסיבות התאונה. קטע הכביש בו אירעה התאונה הוא כביש מהיר, ללא סיבובים או בעיות תשתית והראות הייתה מצויינת, ולכן בודקים במשטרה את החשד שהנהג נרדם ואיבד שליטה על האוטובוס. אפשרויות אחרות הן שהנהג שוחח בטלפון או היה שתוי, אולם בכל מקרה יחכו במשטרה להתאוששותו של הנהג שנפצע, כדי לשפוך אור על נסיבות התאונה.

ניצב משנה ישראל ג'יבלי, מפקד משטרת התנועה, סיפר בשיחה עם חדשות 2 כי כל הפצועים פונו כבר לבתי החולים. "האוטובוס התהפך וחסם את שלושת הנתיבים בקטע הכביש בין מחלף אייל לניצני עוז, ולכן חסמנו את הכביש לכיוון צפון".  רב פקד דוד בר חנין, קצין תנועה במרחב שרון במשטרה, הוסיף כי "מדובר בהתהפכות אוטובוס בו היו 53 ילדים ומבוגרים, רובם ככל הנראה נפצעו".

בעקבות התאונה סגרה משטרת התנועה את כביש 6 לכיוון צפון ממחלף אייל עד מחלף ניצני עוז, ובמקום מורגשים עומסי תנועה לכיוון צפון. התנועה מתנהלת כסדרה לכיוון דרום. במקביל, מוזרמת תנועת הרכבים לכביש 444, המשטרה מבקשת מהנהגים לנסוע בדרכים חלופיות.

האוטובוס התהפך בדרך חזרה מהטיול לירושלים

נוסעי האוטובוס היו בני משפחות מהכפר מג'דל כרום שבגליל, מבוגרים וילדים, שהיו בדרכם חזרה מטיול למסגד אל-אקצה בהר הבית בירושלים. את הטיול אירגן הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, במטרה לחזק את הקשר עם המסגד הקדוש למוסלמים. נציג של התנועה האיסלאמית אמר לחדשות 2 כי "לצערנו מדובר בהרבה מאד ילדים שהיו על האוטובוס, זו טרגדיה".

אחד מפצועי התאונה סיפר לחדשות 2 בבית החולים אליו פונה כי "יצאנו בבוקר להתפלל בהר הבית. בדרך חזרה הרגשנו פתאום שהאוטובוס מתהפך וישר התחלנו לצעוק". הפצוע סיפר כי התעורר משינה כשהרגיש שהאוטובוס מאבד שליטה ומתהפך. "אלוהים הציל אותנו", סיכם הפצוע בחיוך.

בהכנת הידיעה השתתפו גלעד שלמור, עזרי עמרם, ניר דבורי, אורן אהרוני ופוראת נסאר 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק