פסח חמישי בלי גלעד

מול בית ראש הממשלה, ערב פסח, יושבים על המדרכה בני משפחת שליט, במחאה על כך שזהו החג החמישי ברציפות אותו הם חוגגים בלי בנם החטוף. מוקדם יותר ביקר הנשיא פרס במאהל והבטיח: "גלעד יחזור הביתה"

נועם ואביבה שליט, הוריו של החייל החטוף גלעד, מציינים היום את חג הפסח החמישי מאז שנחטף בנם. בני המשפחה נמצאים הערב מחוץ לביתו של ראש הממשלה, יושבים על המדרכה ומביעים מחאה על כך שבנם אינו איתם. גם אחיו של גלעד, יואל, הצטרף להוריו ויושב עימם על המדרכה.

מוקדם יותר היום, ביקרו במאהל חבר הכנסת שאול מופז ונשיא המדינה שמעון פרס. כמו בשנים עברו, גם השנה לא יחגגו בני המשפחה את סדר הפסח.

הבוקר: הנשיא פרס מבקר לראשונה במאהל

לראשונה מאז נחטף גלעד שליט על ידי החמאס, ערך היום נשיא המדינה שמעון פרס ביקור במאהל המחאה של בני המשפחה בירושלים. "גלעד יחזור הביתה", הבטיח פרס לבני הזוג ולחץ את ידם בחמימות.

בצאתו מהפגישה אמר פרס לכלי התקשורת הרבים שהיו בחוץ כי הוא מרגיש את עצמו בצידה של המשפחה. "אני לא מולם. אני לא נגדם. אני איתם", אמר פרס הנרגש.

נשיא המדינה הוסיף: "אומרים עלי שאני אופטימי, אז אני אופטימי גם הפעם. אני משוכנע בכל נפשי שנראה את גלעד חי ובריא בביתו". אביו של גלעד, נועם שליט, אמר בתום הפגישה עם פרס כי ביקש מהנשיא להפעיל את כובד משקלו כדי שבנו אכן יחזור לחיק משפחתו.