פדרמן נעצר בדרך להקריב קרבן פסח

פעיל הימין נעם פדרמן עוכב על ידי המשטרה בירושלים בדרכו להר הבית. פדרמן עוכב בסמוך לכניסה למתחם, בחשד כי הגיע בכוונה להקריב זבח פסח. במקביל, נעצר ברחוב חב"ד בעיר העתיקה בנו של פדרמן, כשברשותו גדי. במקום אחר נעצרו שלושה פעילי ימין נוספים בדרכם להקריב קרבן

נעם פדרמן. ארכיון (רויטרס)

משטרה ירושלים עיכבה לפני זמן קצר לחקירה את פעיל הימין נעם פדרמן סמוך לכניסה להר הבית בחשד כי הגיע למקום להקריב קורבן פסח. ברחוב חב"ד בעיר העתיקה לא רחוק משם נעצרו שני פעילי ימין נוספים בהם בנו הצעיר של פדרמן כאשר ברשותו גדי, לטענתם של הפעילים, מטרתם הייתה להקריב את קורבן הפסח על פי המסורת היהודית.

ח"כ מיכאל בן ארי מסר בתגובה לעיכובו של פדרמן כי: "התנכלות המשטרה והשב"כ לפעילי הימין המבקשים להקריב קורבן פסח בהר היא רדיפה פוליטית ופגיעה ביהדות", והוסיף, "הייתי מצפה מהמשטרה והשב"כ לטפל בטרור ובהסתה על הר הבית, במקום לבזבז זמן ומאמצים במלחמות נגד יהודים", דברי בן ארי.

אין זה המקרה היחיד בירושלים היום. מהמשטרה בעיר נמסר כי סמוך לשער ציון, עוכבו לחקירה שלושה פעילי ימין, שני קטינים ובגיר, כאשר ברשותם גדי. השלושה התכוונו להגיע להר הבית והקריב את הגדי. הבגיר עוכב, נחקר ושוחרר. שני הקטינים יועברו עם הגדי להמשך טיפול ביחידה לפיקוח של משרד החקלאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק