אביו של דניאל ויפליך ז"ל: הוא איחד את כולם

במשך 10 ימים עוד קיוו בני משפחתו של דניאל ויפליך לנס – אך לשווא. אתמול ליוו מאות את הנער שמת מפגיעת טיל נ"ט באוטובוס תלמידים. אביו הודה למתפללים: הוא איחד את כולם. בריטניה גינתה את הרצח והביעה תנחומים: "מתקפה פחדנית, הוא היה רק בן 16"

מאות בני אדם ליוו אמש למנוחות את דניאל ויפליך בן ה-16 שנפגע מטיל נ"ט שנורה על אוטובוס הילדים לפני עשרה ימים סמוך לנחל עוז, ואתמול מת מפצעיו.

מסע הלווייתו של ויפליך, שנפגע אנושות בראשו ובימים האחרונים היה במצב של מוות מוחי, יצא מבית המשפחה בבית שמש לבית העלמין הסמוך. אביו יצחק הודה לכל מי שהתפלל להחלמתו. "תודה לכל מי שהתפלל ותמך בנו מכל העולם. דניאל היה חביב על כולם ואיחד את כולם", אמר האב בהלוויה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה שלחו את תנחומיהם להוריו של דניאל. "רעייתי שרה ואני משתתפים בצערכם ביום קשה זה. יחד עם כל עם ישראל, גם אנו התפללנו להחלמתו של דניאל וקיבלנו היום בצער עמוק את הבשורה המרה" - כתבו. "אני יודע שדבר לא יוכל לנחם אתכם על אובדנכם, אך אני רוצה שתדעו שהעם כולו דואב עמכם. מדינת ישראל לא תשקוט עד שתמצה את הדין עם המרצחים שפגעו בדניאל ז"ל". 

במקביל גינתה בריטניה בחריפות את הרצח. שר החוץ הבריטי וויליאם הייג הביע את תנחומיו ואמר כי מדובר ב"מתקפה פחדנית". "דניאל היה רק בן 16", נכתב בהודעה שפרסם שר החוץ. "הטרגדיה במותו קשה עוד יותר, כיוון שאירעה בערב פסח, זמן בו חוגגות משפחות יהודיות יחדיו בכל העולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק