גבעתיים: קשישה ערכה בדיקת חמץ עם נר - ושרפה את דירתה

מנהג החג כמעט שהסתיים באסון כבד, כשחדר השינה בדירתה של אישה המתגוררת בגפה ברחוב ההסתדרות שבעיר התלקח. הדיירים פונו מהבניין, אך למרבה המזל - לא נפגע איש

דליקה בערב פסח (חדשות 2)

כבכל שנה, ערכה קשישה תושבת גבעתיים את בדיקת החמץ המסורתית – כדי לוודא ששום פירור של לחם לא נותר בביתה רגע לפני ליל הסדר. היא עברה כשנר בידה בין החדרים בבית, אך מבלי ששמה לב - בעת שהייתה בחדר השינה שלה, אחזה האש בשמיכה שעל המיטה ועד מהרה התפשטה שם.

האישה המשיכה בבדיקתה, עד שלפתע נחרדה להבחין בעשן שחור וסמיך שבוקע מתוך חדר השינה. "מדובר באישה שגרה לבדה, ולמרבה המזל היא הצליחה להימלט ללא פגע", סיפר לחדשות 2 באינטרנט בועז רקיע, קצין המבצעים של שירותי הכבאות בגבעתיים.

"כשאנחנו הגענו לבניין ברחוב ההסתדרות, אפף את כל חדר המדרגות עשן סמיך מאוד ומיהרנו לפנות מהמקום את כל הדיירים", הוא סיפר. כעבור זמן לא רב, הצליחו הכבאים להשתלט על הלהבות. האירוע הסתיים ללא נפגעים בנפש, אך עם נזק כבד לדירתה של הקשישה.

"היה מזל רב שהלהבות לא התפשטו גם לדירות הסמוכות", סיפר רקיע. "האישה הייתה מבוהלת ונרגשת מאוד, היא סיפרה שהיא מבצעת את המנהג הזה מדי שנה. היא הייתה לבד, עד שאחיה הגיע לסייע לה".