אש בדרום, טרגדיה בצפון: תמונות השבוע

לאורך השבוע נמשך הירי לעבר הדרום. רקטות גראד שוגרו לעבר אשקלון ואשדוד, אך מערכת כיפת ברזל סיכלה את רוב השיגורים שסיכנו חיי אדם; מטוס קל התרסק בחיפה, מדריך טיסה ו-3 מחניכיו נהרגו; מרתון ת"א הסתיים בטרגדיה, כשבן 42 שספג מכת חום במירוץ מת השבוע בבית החולים

הירי לעבר ישובי הדרום נמשך. למרות ההכרזות החוזרות ונשנות מצד חמאס על הפסקת אש, מטחי הפצמ"רים והגראדים ממשיכים לאיים על הישובים בעוטף עזה והדרום.

אחד הישובים המאוימים הוא הקיבוץ ניר עוז. בתמונה: ילד שוכב אחרי שנשמעה בקיבוץ אזעקה.

במסגרת התקיפות מהאוויר בעזה, חוסל ביום שבת שעבר בכיר חמאס בשם תייסיר סעיד סלימאן אבו סנמה, שמילא שורה של תפקידים בכירים בארגון והיה מעורב בפיגועים רבים - ביניהם גם חטיפתו של גלעד שליט לעזה

מדריך טיסה יחד עם שלושה חניכים, נהרגו בהתרסקות מטוס פייפר קל מסוג "צ'רוקי 6" במנחת בית הספר ה"טכני" בחיפה ביום חמישי האחרון. החוקר הראשי של משרד התחבורה החל בחקירת התאונה הטרגית.

גבר בן 42 פונה בצהרי יום שישי שעבר במצב קשה לבית החולים איכילוב לאחר שנפגע ממכת חום בזמן הריצה במרתון תל אביב. ביום שני הוא מת בבית החולים, לאחר שגופו קרס.

יש זוכות במכרז הסלולר הגדול: חברות אקספון ומירס ישלמו 705 ו-710 מיליון שקלים ויהיו המפעילות הסלולריות החדשות. בסופו של דבר משרד התקשורת יקטין את התשלום לחברות, המשמעות: הצרכנים ייהנו מהורדת מחירים

כשכבר היה נראה שהמצב כמעט אבוד, הפתיעה שירלי מרדר בת ה-27 מדינה שלמה. הצעירה, שהתמוטטה לאחר נטילת נורופן בעקבות טיפול שיניים, התאוששה באופן מפתיע ולא נזקקה להשתלת כבד. ביום שלישי היא יצאה מבית החולים בילינסון: "מודה לרופאים, לציבור, למשפחה"

נשיא חוף השנהב לורן גבאגבו נכנע והסגיר את עצמו לידי יריבו, הנשיא העתידי אואטרה. הרודן שהפסיד בבחירות וסירב לפנות את כסאו נכנע רק אחרי שכוחות שריון בסיוע לוחמי קומנדו צרפתיים הגיעו עד לפתח הבונקר בו התבצר. עכשיו הנשיא החדש והאו"ם ינסו להחזיר את הסדר למדינה בה נהרגו למעלה מ-1,500 בני אדם במלחמת האזרחים.

שתי רעידות אדמה בעוצמה 6.3 אירעו ביום שלישי בחוף המזרחי של יפן. עובדי הכורים בפוקושימה פונו בעקבות שריפה שפרצה שם, וביפן הוחלט להעלות את רמת חומרת המשבר הגרעיני לרמה המקסימלית, ולמקם אותו בשורה אחת עם זה של אסון צ'רנוביל - לפני 25 שנה.

חודש אחרי הצונאמי ביפן, נתקל צוות של סוכנות הידיעות AP בקשיש יפני בן 75 בלב האזור ההרוס, שפונה מתושביו בשל הדליפה הרדיואקטיבית מהכור בפוקושימה. אשתו של הקשיש נעלמה, והוא לא התפנה מהאזור משום שהוא בקושי יכול ללכת. "אתם הראשונים שאני מדבר איתם מאז הצונאמי", אמר הזקן לעיתונאים, "יש לכם משהו לאכול?"

חוק שנוי במחלוקת נכנס ביום שני לתוקפו בצרפת, המדינה הראשונה באירופה שאוסרת על הנשים המוסלמיות לעטות את בגד הבורקה בציבור. מי שתיתפס תשלם קנס ותישלח לקורס מיוחד באזרחות.

היפופוטם בן 6 יצא ביום שלישי מהספארי ברמת גן בהובלה מיוחדת היישר לגן החיות של קלקיליה. העברתו נעשתה במסגרת הגברת שיתוף הפעולה בין גני החיות. ההיפופוטם שעובר מצטרף לחברו, שעבר לאותו גן חיות לפני כחצי שנה. בגן החיות של קלקיליה נבנתה חצר גדולה שממתינה ליונק החדש.