המשטרה: נפסיק משחק כדורגל בו יושמעו הערות גזעניות

המשטרה והפרקליטות מחריפות המאבק בגזענות בספורט: בתום דיון מיוחד שהתקיים הבוקר הוחלט לראות בהערות גזעניות שיישמעו במגרשי הספורט כ"הפרת סדר המוני", ולהטיל קנסות כבדים יותר לא רק על קבוצות - כי אם גם על אוהדים גזענים. המשטרה: נפסיק משחקי כדורגל אם יישמעו קריאות גזעניות

צעדים חריפים נגד אוהדים גזענים (חדשות 2. למצולמים אין קשר לידיעה)

מחריף המאבק בגזענות בספורט בישראל: בפרקליטות המדינה הסתיים הבוקר דיון מיוחד בהשתתפות יו"ר הוועדה למניעת אלימות בספורט, השופט בדימוס אמנון שטרסנוב והמשנה לפרקליט המדינה שי ניצן - ובו התקבלו החלטות משמעותיות באשר להחרפת הצעדים נגד גזענות במגרשי הכדורגל בישראל.

בישיבה הוחלט כי מעתה, כל קריאה גזענית שתישמע במגרשים תיחשב כהפרת סדר המוני, ובדיון אף נאמר כי אם יישמעו קריאות גזעניות במשחק רבע גמר גביע המדינה בכדורגל שצפוי להתקיים בשבוע הבא בין בית"ר ירושלים להפועל תל אביב - המשטרה לא תהסס אף לעצור את המשחק.

בנוסף הנחתה הפרקליטות את המשטרה להגדיל בצורה משמעותית את מספר החקירות בנושא הגזענות בספורט, וכן הוחלט כי מעתה יוטלו קנסות כבדים לא רק על קבוצות - כי אם גם על אוהדים שייתפסו קוראים קריאות גזעניות. מדובר בסכומים שעשויים להגיע לעשרות אלפי שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק