משפחת מדריך הטיסה שנהרג: טיס היה החלום שלו

בני משפחתו של דוד בכור, מדריך הטיסה שנהרג יחד עם 3 חניכים בהתרסקות המטוס הקל, לא מבינים כיצד הטייס המנוסה היה מעורב בתאונה הקטלנית. "הוא היה כל כך זהיר, זה לא יכול להיות", אמרה אשתו בבכי. שניים מהחניכים ההרוגים: מוסטפא אמין דראושה, מנצרת ומשה בנסל מזכרון יעקב

דוד בכור, תושב קריית ים בן 64, הוא מדריך הטיסה שנהרג הבוקר יחד עם שלושה חניכים בהתרסקות מטוס פייפר קל מסוג "צ'רוקי 6" במנחת בית הספר ה"טכני" בחיפה. שניים מהחניכים שנהרגו: מוסטפא אמין דראושה, בן 37, תושב נצרת ומשה בנסל, בן 57 מזכרון יעקב. החוקר הראשי של משרד התחבורה החל בחקירת התאונה הטרגית.

כלי הטיס, שהמריא לכיוון שדה תימן בדרום, פגע במבנה ואז נפל על הקרקע והחל לעלות באש. חקירה ראשונית העלתה כי בשל תקלה טכנית באחד המנועים התלקחה בו דליקה, והטייס ניסה לבצע נחיתת חירום שהסתיימה בטרגדיה. לפני כן, הוא הספיק לדווח על התקלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בני משפחתו קיבלו בהלם את בשורת האיוב והתקשו לעכל את הטרגדיה. "אנחנו לא מאמינים. הוא היה טייס מנוסה וותיק מאוד. תמיד הוא הקפיד להיות זהיר", אמרה אשתו ליליאן כשדמעות חנקו את גרונה. "טיס היה החלום שלו", העיד בן משפחה נוסף.

צוותים שלנו הגיעו לזירת ההתרסקות, אבל לא נותר להם אלא לקבוע את מותם של אנשי הצוות, שהם ההרוגים", סיפר דובר מד"א אלי בין.

פרמדיק מד"א, עופר יעקב, שנכח בזירת האירוע: "המראות כאן לא קלים. ראינו את המטוס מרוסק במתחם שדה התעופה. לא יכולנו לעשות יותר ממה שעשינו כדי לסייע להרוגים. הגענו ממש תוך דקות ספורות לשם, אבל עקב הפגיעה הקשה קבענו את מותם במקום".

בחודש שעבר נספו שני בני אדם בהתרסקות מטוס קל בשדה שבין מושב אליפלט לכפר טובא-זנגריה. טרם הותרו לפרסום שמותיהם.

עדי ראייה דיווחו על להבות שעלו משברי המטוס ועל שני נוסעים שהיו בתוכו. כבאים שהגיעו למקום ההתרסקות בין מושב אליפלט לכפר טובה זנגרייה דיווחו ששברי המטוס עלו באש, שלא הותירה סיכוי לנוסעים. מדובר היה במטוס ריסוס אזרחי מסוג ססנה 172 שיצא מהרצליה לכיוון ראש פינה.