מהספארי ברמת גן לגן החיות בקלקיליה

היפופוטם בן 6 יצא הבוקר מהספארי ברמת גן בהובלה מיוחדת היישר לגן החיות של קלקיליה. העברתו נעשתה במסגרת הגברת שיתוף הפעולה בין גני החיות. ההיפופוטם שעובר מצטרף לחברו, שעבר לאותו גן חיות לפני כחצי שנה. בגן החיות של קלקיליה נבנתה חצר גדולה שממתינה ליונק החדש

ההיפופוטם שעבר לקלקיליה (חדשות 2)

דו קיום - לפחות בקרב בעלי החיים: היפופוטם בן 6 במשקל טון וחצי, יצא הבוקר מהספארי ברמת גן לגן החיות בקלקיליה, שם הוא יחבור לחברו שעבר לקלקיליה לפני כחצי שנה.

בגן החיות של קלקיליה נבנתה חצר גדולה הכוללת בריכה עבור שני ההיפופוטמים. לאחר תקופת הסתגלות של ההיפופוטם הראשון, הגיע היום תורו של השני להגיע לשם.

העברת ההיפופוטם היום מהווה המשך לפגישה שנערכה בשבוע שעבר בין מנהל גן החיות של קלקיליה, סעד קאדר והווטרינר ד"ר סמי עבד אל-חאדר, שהגיעו לספארי ופגשו את המנכ"ל יהודה בר. בתום הפגישה הוחלט על הגברת שיתוף הפעולה בין גני החיות והעברת מספר בעלי חיים ביניהם ההיפופוטם.

"ראוי לציין כי הפעם, בניגוד לפעמים הקודמות, צוות הספארי לא נדרש להרדים את ההיפופוטם", מסרה דוברת הספארי שגית הורוביץ והוסיפה: "בעבר, תפיסת ההיפופוטמים התבצעה בלילה, אך הפעם ההיפופוטם שהה מזה זמן רב באגם נפרד ועל כן הצלחנו להרגיל אותו במשך שבוע לאכול בארגז. הבוקר, ההיפופוטם נכנס לארגז בכוחות עצמו. הכנסת היונק בדרך זו מפחיתה את הלחץ שלו וגם לא מסכנת אותו".

עוד נמסר מגן החיות כי לאחר העברת ההיפופוטם יישארו בספארי 25 היפופוטמים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק