רגע לפני פסח: שמורות הטבע ייסגרו

ישראלים רבים מתכננים לבקר במהלך חופשת הפסח בשמורות הטבע והגנים הלאומיים בצפון. אבל נכון לעכשיו, החופשה שלהם צפויה להיראות אחרת לגמרי. הסיבה: במשטרה מאיימים להוציא צווי סגירה לאותם אתרים בגלל מחדלי אבטחה: בין היתר, בבדיקות פתע שבוצעו נתפסו מאבטחים עם אקדחים מפלסטיק

שבוע בלבד לפני חופשת הפסח, עשרות אלפי הישראלים שתיכננו להעביר את החג בשמורות הטבע בצפון יאלצו ככל הנראה לתכנן תכניות אחרות. במשטרת ישראל מתכוונים להוציא בימים הקרובים צווי סגירה לשמורות הטבע בגליל ובגולן, בשל "מחדלי אבטחה" בחלק מהאתרים.

לטענת המשטרה, המאבטחים שמוצבים בשמורות הטבע בקרית שמונה וברמת הגולן אינם מיומנים מספיק. לדבריה, בבדיקות הפתע שנערכו לאחרונה חלקם נתפסו - למרבה ההפתעה - עם אקדחי פלסטיק.

ליקוי נוסף שעליו מצביעים במשטרה הוא המחסור במצלמות אבטחה במעגל סגור, האמצעי שאמור להרתיע פורצים. בנוסף, גורמים במשטרה מסבירים כי האבטחה בשמורות אינה רצינית מספיק, וכי במהלך חג הפסח אלפי המטיילים שיגיעו לשמורות יוכלו להיכנס בלי בדיקה.

"פתיחה של השמורות בחג תהיה פשוט מחדל"

קשה להתעלם מהתזמון שבו נזכרה המשטרה לנהל את המלחמה הזו, שבוע בלבד לפני חופשת הפסח שהיא העונה החמה באתרי הבילוי בצפון. במשטרה דוחים את הטענות וקובעים שלא נעשה דבר בכדי לשפר את מצב האבטחה. "פתיחה של השמורות בחג תהיה פשוט מחדל", כך לפי בכירים במחוז הצפוני של המשטרה.

ברשות הטבע והגנים אומרים כי השמורות והגנים ערוכים לקלוט את רבבות המטיילים בתנאי האבטחה הגבוהים ביותר, ומדגישים כי לא קיבלו הודעה על כוונה לסגירת השמורות. מהמשטרה נמסר בתגובה כי "קיים שיתוף פעולה מצוין עם הרשות, אשר מניסיון העבר מקיימת ופועלת על פי החוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק