טרגדיה בגולן: צנחן התרסק אל מותו

צנחן רחיפה ותיק שככל הנראה לא נקשר היטב למצנח איבד הערב שליטה והתרסק לתוך שדה מוקשים ברמת הגולן. כוחות חילוץ של יחידה 669 והמשטרה פעלו במשך שעות ארוכות כדי לחלצו, אך לבסוף אותר הצנחן כשהוא ללא רוח חיים. רופא צבאי קבע את מותו במקום, מינהל התעופה האזרחית פתח בחקירה

טרגדיה ברמת הגולן: צנחן רחיפה ותיק איבד הערב שליטה והתרסק בהר נמרון שבגולן, ככל הנראה בתוך שדה מוקשים. כוחות חילוץ והצלה פעלו במשך שעות ארוכות במטרה לחלצו, אך נאלצו בסופו של דבר לקבוע את מותו. 

הצעיר, בשנות ה-30 לחייו, צנח מספר פעמים בעבר עם מצנח הרחיפה מעל הרי הגולן. מסיבה שאינה ברורה בשלב זה, במהלך הצניחה שביצע היום הוא ככל הנראה לא נקשר היטב למצנח, ונפל לקרקע בהר נמרון הסמוך לקיבוץ האון. מסוק של יחידת החילוץ בהיטס של חיל האוויר - יחידה 669, בשיתוף כוחות משטרה, פעלו במשך שעות ארוכות בכדי למצוא את הצנחן.

בסופו של דבר נמצא הצנחן כשהוא מוטל על הקרקע ללא תנועה. כוחות חילוץ רגליים של צה"ל עשו את דרכם אל עבר גופתו של הצנחן ומסוקי חילוץ פיזרו פצצות תאורה בכדי לסייע לחילוץ. לכשהגיעו הכוחות אל הצנחן, גילו כי הוא ללא רוח חיים. רופא צבאי נאלץ לקבוע את מותו במקום. מינהל התעופה האזרחית פתח בחקירת התאונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק