עזה, ג'נין וסודן: תמונות השבוע

השבוע הסתיים בשני אירועים שרק במזל רב לא הסתיימו באסונות כבדים. טיל מעזה פגע באוטובוס תלמידים, דקות אחרי שרובם ירדו ממנו. פצוע אנוש נלחם על חייו. שעות לפני כן, נפצעו 60 נוסעים בהתנגשות חזיתית של רכבות בפאתי נתניה. בג'נין נרצח השחקן ג'וליאנו מר, ובסודן התרחש חיסול מסתורי. כך נראה השבוע - בתמונות

ילדי הדרום על כוונת הטרור

המתח בדרום נמשך גם השבוע, אבל נראה שאתמול נשבר בכל זאת שיא חדש של אכזריות מצד ארגוני הטרור הפלסטינים ברצועה. רק במזל רב נמנע אסון כבד, כשטיל נגד טנקים שנורה מעזה פגע באוטובוס תלמידים - דקות ספורות אחרי שעשרות בני נוער ירדו ממנו. דניאל ויפליך בן ה-16 נפצע אנושות בפיצוץ וממשיך להילחם על חייו בבית החולים. צה"ל תקף בעזה במהלך הלילה וגם בשעות הבוקר ביום שישי, הפלסטינים מצידם המשיכו להפגיז את עוטף עזה.

נתיב מהיר להתנגשות

לא רק בדרום נמנע אתמול אסון כבד רק במזל. שעות לפני כן, אחרי סדרת תקלות וליקויי בטיחות חמורים, התנגשו חזיתית שתי רכבות בפתח תחנת הרכבת בנתניה. האירוע הזה הסתיים אולי בדרך נס מבלי לגבות קורבנות בנפש, אך 60 נוסעים נפצעו. שר התחבורה הודיע על הקמת ועדת בדיקה מיוחדת לבחינת נסיבות התקלה החמורה.

עוד תקיפה מסתורית, שוב האשמות כלפי ישראל

בישראל ממשיכים לשמור על שתיקה, אבל בעולם מתרבות הספקולציות באשר לתקיפה המסתורית שאירעה השבוע באישון לילה בפאתי העיר פורט סודן. הרשויות בחרטום מפנות את האצבע המאשימה לעבר ירושלים בטענה שבידיהן "ראיות חותכות" לכך שמדובר במבצע כחול-לבן. סודן אף איימה להתלונן נגד ישראל באופן רשמי במועצת הביטחון של האו"ם.

סופו המר של ג'וליאנו

עולם התרבות הישראלי הוכה הלם השבוע, אחרי שרעול פנים ירה למוות בשחקן ג'וליאנו מר במחנה הפליטים בג'נין - שם הפעיל את "תאטרון החופש" עבור הדור הצעיר של הפלסטינים המקומיים. מר, בן לאם יהודיה ואב ערבי, היה ידוע בפעילותו הענפה למען קידום הפלסטינים ונרצח אחרי שבמשך חודשים איימו על חייו בטענה שהתאטרון שהפעיל מהווה "ביטוי לנורמליזציה" עם ישראל.

עוד טרגדיה רחוקה מהבית

אופיר חן ממושב בית חרות ודנה ביקוביצקי מהרצליה בילו בנופים המרהיבים של מדבר המלח בבוליביה. את הטיול המרגש של אחרי הצבא קטעה תאונת דרכים קטלנית שבה נהרגו השתיים, וחברה נוספת ששהתה עמן נפצעה.

המהנדס העזתי נאשם בעבירות חמורות

כתב אישום חמור הוגש נגד דיראר אבו-סיסי, המהנדס מעזה שלפי פרסומים זרים נחטף מאוקראינה לישראל. במהלך השבוע טענו בכוחות הביטחון כי בחקירתו מסר האיש מידע חיוני מאוד על פעילות חמאס ברצועה, וכן הוא מואשם כי עמד בראש מערך הרקטות של ארגון הטרור.

פרה ולא סוס לבן 

הנערה רגינה מאייר מגרמניה חלמה לרכוב על סוס משלה, אבל השלימה עם העובדה שלא תוכל להשיג לה אחד. היא לא אמרה נואש והפכה את המצוי - לרצוי: היא אילפה את הפרה "לונה" מהרפת המשפחתית, עד כדי שהביא אותה למצב ש"היא חושבת שהיא סוס", לדבריה. כיום, יוצאת מאייר עם הפרה לונה לרכיבות ארוכות ואפילו לימדה אותה לקפוץ מעל מכשולים מאולתרים.

החור באוזון גדול מאי פעם

החורף הקשה והזיהום הסביבתי הובילו להידללות דרמטית של שכבת האוזון המקיפה את כדור הארץ, והביאו את החור שבה לממדים חסרי תקדים. דוח חדש ומדאיג של האו"ם קבע כי למרות שבשנים האחרונות נשמרה יציבות בעובי השכבה, נוצר בה בחודשים אחרונים כרסום ב-40% משטחה. המשמעות: התחממות גלובלית ועלייה בחשיפה לתחלואה.

חשופים. החור בשכבת האוזון (רויטרס)
נקמה רצחנית בבית הספר

בשעת בוקר מוקדמת הגיע לבית ספר בריו דה-ז'נרו בברזיל אחד מבוגרי המוסד. הוא החל לירות לכל עבר, וכעבור זמן קצר שם קץ לחייו. מאוחר יותר אותר מכתב התאבדות שהותיר, אחרי שקציר הדמים שלו הסתכם ב-20 הרוגים ופצועים רבים אחרים.

מלחמת יש ברירה

ולמרות רצף הטרגדיות והאסונות, נקנח גם בחדשות טובות שהיו לנו השבוע. אלפי בני אדם מכל רחבי העולם השתתפו השבוע במלחמת כריות. הם הגיעו "חמושים" בפריטים שהביאו מהמיטות, ונלחמו עם הרבה מצב רוח טוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק