רק שלשום נמנעה התנגשות בין רכבות בחיפה

60 בני אדם נפצעו הבוקר בהתנגשות חזיתית בין רכבות סמוך לנתניה. נוסעים רבים הביעו חשש מפני הצטברות התאונות בתקופה האחרונה והערב מתברר שנמנעה ברגע האחרון תאונה דומה רק שלשום, בתחנת בת גלים

לאחר שהבוקר נפצעו כ-60 נוסעים בהתנגשות בין שתי רכבות סמוך לנתניה, הערב מתברר כי רק לפני יומיים נמנעה ברגע האחרון תאונה דומה.

ביום שלישי יצאה רכבת מחיפה לכיוון דרום. נהג הקטר, מסיבה שאיננה ברורה, לא עצר ברמזור אדום. כמה קילומטרים משם, בתחנת בת גלים, עמדה רכבת שפרקה והעלתה נוסעים. למרבה המזל, מערכת הבלימה האוטומטית עצרה את הרכבת השועטת והקטר נבלם.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי "לא הייתה סכנה לרכבת שעצרה בבת גלים מפאת המרחק הרב", אך עם זאת הנהג הושעה והועמד לדין משמעתי.

בתוך כך, בחרה הרכבת לפרסם הערב את גיליון ההרשעות של הנהג שהיה אחראי לתאונה הבוקר. מכל 24 שנותיו כנהג קטר היו לו בסל הכל 6 עבירות משמעת. בשנת 2007 הוא לא ציית לאור אדום ומ-2008 אין לו כלל הרשעות.

לפני 4 חודשים: רכבת עלתה באש סמוך לשפיים

בדצמבר האחרון פרצה דליקה במנוע של רכבת שנסעה בקטע המסילה שבין שפיים לגעש, שהתפשטה בשני קרונות נוסעים. במגן דוד אדום הכריזו מיד על אירוע רב נפגעים, ובהמשך התברר שישנם 116 נפגעים כתוצאה משאיפת עשן ומחרדה, חמישה מהם באורח בינוני.

בדיקה ראשונית של משטרת ישראל העלתה כי תקלה טכנית גרמה לשריפה ולא חבלה מכוונת או פעילות גורמי טרור.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק