כ-60 פצועים בתאונת רכבות בנתניה

שתי רכבות התנגשו סמוך לתחנת בנתניה. ממד"א נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי כוחות ההצלה מטפלים בכ-60 בני אדם שנפצעו - למרבה המזל באורח קל. תנועת הרכבות בציר חיפה-תל אביב הופסקה עד מחר

שתי רכבות התנגשו הבוקר 100 מטרים דרומית לתחנת הרכבת בנתניה סמוך לשעה 9:24. במד"א הכריזו על אירוע רב נפגעים ולמקום הוזעקו אמבולנסים רבים. בהמשך דווח על כ-60 פצועים באורח קל שנפצעו בתוך שתי הרכבות. בעקבות התאונה פרצה במקום בהלה גדולה.

כתוצאה מהתאונה ירדה אחת הרכבות מהפסים, אך לא התהפכה על צידה. "יש כמה נפגעים קל שיטופלו במקום ובמקרה הצורך יפונו לבתי החולים הלל יפה, מאיר, איכילוב ולניאדו", אמר אדי ברשילובסקי, דובר מד"א-שרון, בשיחה עם חדשות 2 מיד בתחילת האירוע. "בגלל תנאי השטח קשה לנו להגיע אל הנפגעים, אך אין לכודים בתוך הרכבת", הוסיף ברשילובסקי.

"עמדתי בין הקטר לקרון הראשון כשפתאום הקטרים התנגשו ועפתי לכיוון המעקה. כל הנוסעים החלו להתעופף לכל עבר ברכבת", סיפר גדי אברמוב, אחד הפצועים שנפגע בתאונת הרכבת, בשיחה עם ערוץ החדשות. "תאונות כאלה לא צריכות לקרות. אין כיום ביטחון לנוסעים ברכבת ישראל, אבל אין ברירה - חייבים להמשיך לנסוע ברכבת", סיכם אברמוב את דבריו.

"מבחינתנו מדובר באירוע רב נפגעים ואנחנו ממשיכים להיערך לקליטת הפצועים", אמר ד"ר אשקר ג'לל, מנהל חדר המיון בבית החולים הלל יפה, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"הפצועים שהגיעו אלינו סובלים מחבלות מאוד קלות", סיפר ד"ר אבישי נחשוני, סגן מנהל בית החולים מאיר, בשיחה עם ערוץ החדשות. "הם סובלים בעיקר מחבלות קלות, משריטות, מכאבים קלים בגב וחלקם ישוחרר בקרוב לביתם", הוסיף ד"ר נחשוני.

ממצאים ראשוניים: כשל בתקשורת

מרכבת ישראל נמסר כי בעקבות התאונה נסגר קו הרכבת מתל אביב לחיפה, והוא יישאר סגור לפחות עד מחר. קו חיפה נהריה ממשיך לפעול באופן סדיר גם לאחר התאונה.

בעקבות סגירת תנועת הרכבות הפעילה רכבת ישראל אוטובוסים לפינוי הנוסעים מתחנות הרכבת בין חיפה לתל אביב. עוד נמסר מרכבת ישראל כי התחנות בהרצליה, בבית יהושע, בנתניה, בחדרה, בקיסריה-פרדס חנה, בבנימינה ובעתיד תשארנה סגורות עד מחר לפחות.

בשעה זו נמצאים במקום כוחות משטרה רבים אשר החלו לחקור את נסיבות האירוע. בהמשך ינסו חוקרי התאונות להבין אם מדובר בטעות אנוש של אחד הנהגים או בסיבה אחרת שהובילה לתאונה.

ממצאים ראשוניים בזירת התאונה מעלים כי התאונה בין הרכבות הייתה חזיתית וכי ככל הנראה מדובר בכשל בתקשורת בין הרכבות שהוביל אותן לנסוע על אותה המסילה.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי תוקם ועדת חקירה משותפת עם המשטרה לבדיקת נסיבות האירוע. בראש ועדת החקירה יעמוד מפכ"ל המשטרה לשעבר שלמה אהרונישקי. 

מספרי הטלפון של מוקדי המידע בבתי החולים:

מרכז המידע בביה"ח מאיר: 1255199

מרכז המידע בביה"ח איכילוב: 1255133

לפני 4 חודשים: רכבת עלתה באש סמוך לשפיים

בדצמבר האחרון פרצה דליקה במנוע של רכבת שנסעה בקטע המסילה שבין שפיים לגעש, שהתפשטה בשני קרונות נוסעים. במגן דוד אדום הכריזו מיד על אירוע רב נפגעים, ובהמשך התברר שישנם 116 נפגעים כתוצאה משאיפת עשן ומחרדה, חמישה מהם באורח בינוני.

בדיקה ראשונית של משטרת ישראל העלתה כי תקלה טכנית גרמה לשריפה ולא חבלה מכוונת או פעילות גורמי טרור.

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם, גלעד שלמור, ברהנו טגניה, אבנר מירב ועינר ברזילי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק