חבריה של דנה: אל תשכחו אותה

משפחתה של דנה ביקוביצקי ביקשה אתמול מכלי התקשורת להניח להם להתאבל בשקט ולא לסקר את האבל הכבד. אתמול בערב החלו חבריה של דנה להפיץ באינטרנט מכתב שכתבו ובו הם אומרים: אל תתעלמו ממנה. "דנה", הם כותבים, "היית חלק גדול מאיתנו וקשה לנו לעכל שאת אינך, להתראות"

פחות מיממה אחרי שנהרגה בתאונת דרכים בבוליביה, חבריה של דנה ביקוביצקי מתקשים להיפרד. במכתב פרידה מדנה שהפיצו הבוקר חבריה הם מבקשים: אל תתעלמו מקיומה של חברתנו בתאונה.

רוצים לקרוא את המכתב המלא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מאחורי המכתב עומדים שניים מחבריה הטובים של ביקוביצקי, ניר גוטפריד וגלעד צ'כובר. "אנחנו מנסים למצוא את המילים כדי להסביר את דנה לכולם, גם לאלה שלא הכירו אותה", הם פותחים את מכתבם שמופץ החל מאמש.

"יש קושי גדול בלהסביר אותה, כי קשה לנו עדיין להבין שהיא לא נמצאת", הם מוסיפים וממשיכים: "דנה הייתה חיוך גדול על הפנים, מי שיגיד את האמת גם אם היא לא נעימה". ביקוביצקי, לדברי חבריה, אהבה להקיף את עצמה בחברים, תוך כדי שהיא מקדישה את עצמה לכל אחד באופן אישי.

"הביטוי לאהבה שלה הגיע בארוחות שישי שהתקיימו אצלה בבית ובמפגשים ומסיבות קטנות. היא תמיד הייתה אחראית על האוכל", אמרו החברים. "היא הרגישה בנוח לשתף אנשים במה שעובר עליה, אבל את סודות הלב חלקה עם מעטים בלבד", הוסיפו.

"דנה", סיימו החברים את מכתבם, "היית ותישארי חלק בלתי נפרד מכל מי שפגש אותך, כואב בצורה בלתי נתפסת שאת לא כאן. אנו מקווים שהמילים הללו, שנפלטות לחלל, יגיעו גם אל החלל בו את נמצאת, להתראות".

2 חברות נהרגו - אחת ניצלה

דנה ביקוביצקי בת 21 מהרצליה ואופיר חן בת 20 ממושב בית חרות בעמק חפר טיילו במדבר המלח בבוליביה. את ההתרגשות מהנופים המרתקים קטעה תאונת דרכים קשה שבה קיפחו השתיים הן חייהן. חברתן נופר שגיב נפצעה בתאונה באורח בינוני.

חברים רבים ובני משפחה הגיעו במהלך היום לביתה של חן במושב בית חרות והתקשו לעכל את הטרגדיה. הצעירה החייכנית נהרגה יחד עם חברתה בת ה-21 מהרצליה בתאונת דרכים במהלך טיול במדבר המלח בבוליביה.

אביה של נופר, הניצולה מהתהפכות הג'יפ הקטלנית, התקשה להסתיר את התרגשותו. "קרה לי נס, קיבלתי אותה בנס", אמר וסיפר על הרגע בו שמע על האסון: "נופר צלצלה ואמרה: 'שתי החברות מתו לי בידיים'".

שלוש הצעירות טיילו יחד בדרום אמריקה ולא חשבו על החזרה לישראל. "אופיר הייתה ילדה של החיים, היא נהנתה מהכול והגשימה חלום", הדגישה אמה, שמתקשה לעכל את האובדן הנורא: "היה לנו קשר של יותר מאם ובת - היינו החברות הכי טובות".

אטרקציה תיירותית

אופיר, דנה ונופר היו בטיול שאחרי הצבא ושהו יחד ברכב שהתהפך במדבר - יעד אהוב על מטיילים. כוחות חירום שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מות השתיים. גם נהג הרכב, תושב המקום, נהרג בתאונה. נופר פונתה לקבלת טיפול באזור.

ממשרד החוץ נמסר כי נציגות ישראל בפרו היא שמטפלת בתאונה, בשל העובדה שלישראל אין שגרירות בבוליביה. שגריר ישראל בלימה יצא למקום.

לפני כשנתיים וחצי נספו חמישה צעירים ישראלים בתאונת דרכים קשה שאירעה באותו האזור. סאלאר דה אויוני הוא מדבר המלח הגדול בעולם, המהווה חלק מהרי האנדים. לפי ההערכות הוא מכיל כ-10 מיליארד טונות מלח ומשתרע על שטח של כחצי מדינת ישראל.