כך תיראה אנדרטת הזיכרון לנספי אסון הכרמל

אגף ההנצחה בחר לאחרונה את דגם האנדרטה שתוקם לזכר הנספים באסון הכרמל. בעלות של כמה מיליוני דולרים תוקם אנדרטת הזיכרון שתשתרע על ארבעה דונמים ובה רצפת שיש בגודל 600 מטרים רבועים. תאריך ההשקה: דצמבר 2011

לאחר הסערה סביב הענקת הצל"שים לקציני המשטרה באסון הכרמל, נמשכים הניסיונות לקרב לבבות: הערב נחשפת לראשונה אנדרטת הזיכרון שצפויה לקום במורדות הכרמל, לזכר הנספים בשריפה.

לאחר שבחודש האחרון נערך מכרז סגור והתקבלו מספר הצעות מאדריכלים, בחרו באגף ההנצחה סקיצה של אדריכל תל אביבי, שהקמתה צפויה להתחיל בקרוב. אנדרטת הזיכרון תשתרע על ארבעה דונמים ובה רצפת שיש בגודל 600 מטרים רבועים.

האתר יוקם על השלוחה המזרחית של "עיקול המוות" בו נספו 40 הסוהרים כבאים ושוטרים. לאחר שהפרויקט יאושר על ידי הממשלה והוועדות לתכנון ובנויה, הוא ייצא לדרך בעלות של כמה מיליוני דולרים. ההשקה צפויה להתרחש ביום השנה לאסון, בדצמבר 2011, בהשתתפות של 600 בני אדם.

הוענקו צל"שים לקצינים שנספו

הערב, לאחר שצלחה את מהמורת העתירה לבג"ץ, העניקה המשטרה צל"שים לשלושת הקצינים שנספו בשריפת הענק בכרמל. קרוביהם של תת-ניצב אהובה תומר, תת-ניצב ליאור בוקר וסגן-ניצב יצחק מלינה, הקצינים שנספו באסון, קיבלו באירוע את העיטורים בשמם. במקביל, ערכו במקום הדליקה - בדרך העולה לבית אורן - משפחות הסוהרים שנספו טקס התייחדות עם זכרם.

את העיטורים העניק לבני המשפחות מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן. כשנקראו לקבל את הצל"שים קם הקהל על רגליו וכיבד את נציגי המשפחות במחיאות כפיים סוערות. השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', נשא במקום דבריו והתייחס גם לקרע שבין נציגי אנשי המשטרה שנספו לבין משפחות הסוהרים ההרוגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

אסון הכרמל - סיקור מיוחד:

השיחה האחרונה מהתופת

חופית חייט: "דני ישמור על אלה"

האש הכריעה את אהובה תומר

44 הרוגים באסון הכרמל

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון