נופר: דנה ואופיר מתו לי בידיים

אביה של נופר שגיב, הניצולה היחידה מהתאונה הקטלנית בבוליביה, מתקשה להבין איך בתו שרדה את ההתהפכות. "קיבלתי אותה בנס", מודה האב ששמע מבתו כיצד "שתי החברות הטובות שלי מתו לי בידיים"

חברים רבים ובני משפחה הגיעו במהלך היום לביתה של אופיר חן במושב בית חרות והתקשו לעכל את הטרגדיה. הצעירה החייכנית נהרגה יחד עם חברתה דנה ביקוביצקי בת ה-21 מהרצליה בתאונת דרכים במהלך טיול במדבר המלח בבוליביה. חברה נוספת, נופר שגיב, נפצעה באורח קל עד בינוני.

אביה של נופר, הניצולה מהתהפכות הג'יפ הקטלנית, התקשה להסתיר את התרגשותו. "קרה לי נס, קיבלתי אותה בנס", אמר וסיפר על הרגע בו שמע על האסון: "נופר צלצלה ואמרה: 'שתי החברות מתו לי בידיים'".

שלוש הצעירות טיילו יחד בדרום אמריקה ולא חשבו על החזרה לישראל. "אופיר הייתה ילדה של החיים, היא נהנתה מהכול והגשימה חלום", הדגישה אמה, שמתקשה לעכל את האובדן הנורא: "היה לנו קשר של יותר מאם ובת - היינו החברות הכי טובות".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אטרקציה תיירותית

אופיר, דנה ונופר היו בטיול שאחרי הצבא ושהו יחד ברכב שהתהפך במדבר - יעד אהוב על מטיילים. כוחות חירום שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מות השתיים. גם נהג הרכב, תושב המקום, נהרג בתאונה. נופר פונתה לקבלת טיפול באזור.

ממשרד החוץ נמסר כי נציגות ישראל בפרו היא שמטפלת בתאונה, בשל העובדה שלישראל אין שגרירות בבוליביה. שגריר ישראל בלימה יצא למקום.

לפני כשנתיים וחצי נספו חמישה צעירים ישראלים בתאונת דרכים קשה שאירעה באותו האזור. סאלאר דה אויוני הוא מדבר המלח הגדול בעולם, המהווה חלק מהרי האנדים. לפי ההערכות הוא מכיל כ-10 מיליארד טונות מלח ומשתרע על שטח של כחצי מדינת ישראל.