בתו של ג'וליאנו מר נפרדה: "אהבו אותך, אהבת שלום"

מילא מר חמיס, בתו של איש התיאטרון והקולנוע ג'וליאנו מר, הייתה היחידה שהספידה אותו בתיאטרון חיפה, שם הוצב ארונו הבוקר. "כולם יודעים שאבי אהב שלום", היא אמרה בעיניים דומעות. "רצה שהבנים והבנות יהיו יחד בתיאטרון ותמיד פעל למען השלום"

המונים ליוו את השחקן ג'וליאן מר, שנרצח שלשום ביריות בעיר ג'נין, בדרכו האחרונה. מר נטמן בבית העלמין בקיבוץ רמות מנשה. מוקדם יותר הוצב ארונו בתיאטרון "אל-מיידאן" בחיפה, שם התאפשר לחבריו ומקורביו להיפרד ממנו בפעם האחרונה.

בתו של ג'וליאנו, מילא, הייתה היחידה שספדה לו באולם התיאטרון. "כולנו יודעים שאבי אהב שלום ורצה שיהיה שלום", אמרה. "הוא רצה שבנים ובנות יהיו יחד בתיאטרון ותמיד פעל למען השלום בין יהודים לערבים. אבי היה בלבם של רבים, בלב של כל אחד ואחת ואהבו אותו מאוד".

חקירת הרצח: 4 פעילי חמאס נעצרו

במקביל, נמשכת ברשות הפלסטינית חקירת הרצח. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו אתמול כי כוחות הביטחון הפלסטיניים עצרו היום ארבעה פעילי חמאס בעיר, בחשד למעורבות ברצח. הארבעה הועברו לחקירה. אתמול נעצרו מספר חשודים במעשה - ששוחררו במהלך הלילה לאחר שהתברר כי אינם קשורים למעשה.

הנהגת הרשות הפלסטינית העבירה הנחיות מפורשות למנגנוני הביטחון הפלסטיניים לחקור את המקרה, לפרסם את ממצאי החקירה ולמצות את הדין עם האחראים.

מר התעלם מאיומים שהיו על חייו בשנים האחרונות, בשל היותו בן לאם יהודייה. הקיצונים ראו בו סמל לנורמליזציה עם ישראל, דבר שאינו אהוד עליהם. זהו אחד מכיווני החקירה, אך נבדק גם רצח על רקע כבוד המשפחה, כמו גם כיוונים נוספים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק