חברו של אלעד ריבן ז"ל ידליק משואה ביום העצמאות

משרד ההסברה והתפוצות פרסם הערב את הרשימה המלאה של מדליקי המשואות ביום העצמאות 2011. בין המדליקים: פעילים חברתיים, אמו של נוחי דנקנר, עובדת סוציאליות ועוד

אלעד ריבן ז"ל (חדשות 2)

סער שפירא, מתנדב בצופי-אש, שלמד עם אלעד ריבן ז"ל בן ה-16 שנספה באסון הכרמל, ידליק משואה ביום העצמאות הקרוב, בטקס שייערך בהר הרצל ב-9 במאי, בסימן: "ערבים זה לזה - שנת הערבות ההדדית".

מרכז ההסברה במשרד ההסברה והתפוצות פרסם הערב את רשימת מדליקי המשואות. פרט לשפירא, ידליק משואה גם מיכאל גולדמן, ניצול שואה שסיפורו האישי היווה השראה לסרט "המכה ה-81". גולדמן שימש כקצין משטרה אשר הצטרף לצוות של גדעון האוזנר התובע במשפט אייכמן והוא ידליק משואה לציון מלאת 50 שנה למשפט.

כלאי אריג' ארכאב , עובדת סוציאלית דרוזית המייצגת את שירות בתי הסוהר, תדליק משואה אף היא. עוד ידליק משואה עומר בר-לב, המשמש מזה 13 שנה בהתנדבות כיו"ר "אחרי - נוער מוביל שינוי", עמותה לטיפול בנוער בפריפריה המתמקדת בחיזוק המוטיבציה לשירות צבאי ובטיפוח מנהיגות צעירה.

עוד ברשימת מדליקי המשואות: גדי בשארי, שעוסק בפעילויות של נתינה וחסד לחיילים, לילדים בעלי נכויות, לעולים חדשים ועוד. ברברה גולדשטיין, נציגת ארגון נשות הדסה, מתתיהו דרובלס, ניצול שואה ששימש כראש המחלקה להתיישבות בסוכנות היהודית ופעל להקמתם של יישובים רבים בארץ, אורית דרור, חברת קיבוץ לביא אשר תרמה עם בעלה את איבריו של בנה שנפטר לאחר מחלה קשה וכך הצילו את חייה של ילדה בת 13.

ידליק משואה גם ד"ר זאב דשבסקי, נשיא "מחניים" - עמותה להקניית תרבות יהודית-ציונית לעולים, יובי תשומה - פעילה חברתית בגרעין של צעירים מתנדבים ממשפחות של יוצאי אתיופיה, זהבה דנקנר - אמו של נוחי דנקנר, על היותה "פילנתרופית המתנדבת למען החברה הן בעשייה בפועל והן בתרומות כספיות", הרב רוזנברג שמעון - איש תנועת חב"ד ששכל את בתו וחתנו בפיגוע טרור בבית חב"ד במומבאי ואל"מ הושע פרידמן אשר הקים ועומד בראש המכינה הקדם צבאית "בית ישראל" לצעירות ולצעירים דתיים וחילוניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק