רעידת אדמה הורגשה ברחבי הארץ

גולשים רבים של חדשות 2 באינטרנט מדווחים כי בשעה האחרונה הורגשה רעידת אדמה במוקדים רבים ברחבי הארץ - ובהם ת"א, באר שבע וירושלים. מהמשטרה נמסר כי מבדיקה שנערכה עם המכון הססמולוגי מוקד הרעידה היה באזור האי כרתים, והיא הורגשה בארץ בעיקר באזור הצפון. לא ידוע על נזק או נפגעים

זו לא מתיחה של אחד באפריל: עשרות מיילים שהגיעו למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט ולדף הפייסבוק שלנו, דיווחו על רעידת אדמה שהורגשה באזורים רבים בארץ. על פי דיווחי הגולשים, רעידת האדמה הורגשה בין השאר בת"א, בקריות, בשרון, בב"ש וגם בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים בזמן אמת על רעידות אדמה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמכון הססמולוגי נמסר כי: "רעידת אדמה התרחשה בים התיכון צפונית מערבית לכרתים בשעה 16:29. מוקד הרעש היה בעומק של 60 ק"מ בים התיכון, במרחק של 800 ק"מ מקו החוף של ישראל. הרעידה הורגשה במקומות רבים ברחבי ישראל. אין דיווח על נזקים.

הרעידה הורגשה גם ברשות הפלסטינית

"אל תחשבו שאם היום אחד באפריל אז המציאות נעלמת. עדיין קורים דברים אמיתיים ביום הזה", סיפרה לחברי חדשות 2 באינטרנט הגולשת עירית אמלצ'נקו. הגולש איגור קנין מנהריה סיפר כי הוא הרגיש בעוצמה את הרעידה: "הייתה גם בנהריה הרגשתי ממש החדר שלי זז", סיפר בדף הפייסבוק של חדשות 2. גם הגולשת אילנה מרעננה שישנה את שנת הצהריים שלה לפני השבת אמרה: "המיטה שלי רעדה - זה היה ממש מפחיד".

גולשים נוספים העלו את חששם מאסון בעקבות רעידת אדמה חזקה שתתרחש בעתיד. "הבניינים שאנו מתגוררים בהם הם בני כ-50 שנה, רעועים ולא ממש יציבים. הכל בפנים מתפרק וחברת "עמידר" שהיא חברה ממשלתית לא עושה כלום לחיזוק המבנים. אנחנו מבקשים מממשלת ישראל להתעורר לפני שיהיה עוד אסון גדול כדוגמת אסון הכרמל ,אל תקצצו בביטחון הציבור ואל תגידו שלא ידעתם אנחנו מתריעים שוב ושוב", כך כתבה הגולשת אילנה בדף הפייסבוק של חדשות 2

גולשים באתרי אינטרנט פלסטיניים דיווחו כי רעידת האדמה הורגשה גם בעזה. "הבית שלי בשכונת שייח' רדואן זז כולו", כתב הגולש ווליד. "כן, זו אכן רעידה", השיב לו גולש אחר.