עצומת רבנים בעד הארכת שעון הקיץ

בהצעת פשרה עליה חתמו שורה של רבנים בכירים מהציונות הדתית נכתב כי "ניתן להאריך את שעון הקיץ עד למוצ"ש שלפני 10 באוקטובר ולהביא את הנושא לפיתרון מהיר תוך הידברות והסכמה רחבה בין כל חלקי העם". עמדת רבני הציונות הדתית מצטרפת לעצומה שיזמה ח"כ רונית תירוש עליה חתמו 61 ח"כים, הקוראת להאריך את שעון הקיץ

הרבנים רוצים פשרה. שעון הקיץ (חדשות 2)

התומכים בהארכת תקופת שעון הקיץ בישראל מקבלים היום חיזוק משמעותי מראשי הציונות הדתית, שחתמו על עצומה הקוראת לממשלת ישראל להביא לפיתרון מיידי של הסוגייה.

שעון הקיץ נכנס לתוקפו הלילה בשעה 2:00, כשמחוגי השעון הוזזו שעה אחת קדימה, ועל פי המסורת, יחד עם המעבר בין השעונים עולה מחדש הפולמוס סביב סוגיית הארכת משך זמן שעון הקיץ במדינת ישראל.

שורה של רבנים בכירים בציונות הדתית, בהם רבה של רמת גן ונשיא רבני צוהר הרב יעקב אריאל, ראש ישיבות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, רב היישוב בית אל וראש ישיבת עטרת כהנים הרב שלמה אבינר, וראש ישיבת הר עציון באלון שבות הרב אהרון ליכטנשטיין, חתמו על עצומה הקוראת לראש הממשלה ושר הפנים להאריך את שעון הקיץ עד למוצאי השבת שלפני 15 באוקטובר.

במסמך העמדה עליו חתמו הרבנים נכתב כי "הקו המנחה לפתרון הסוגיה אינו אורכו של יום כיפור או ההפסד הכספי למשק שמעולם לא הוכח, אלא מהו הזמן האופטימלי לשעת הזריחה. אנו סבורים שיש לכוון כך שציבור גדול במדינת ישראל ובהם מסורתיים, דתיים וחרדים יוכלו להתפלל כהלכה לפני היציאה לעבודה, ושאנשים היוצאים לעבודה לפני השעה 7:00 בבוקר, וכן חיילים, ותלמידים היוצאים לשעת אפס לא יצאו בחשכה".

"אנו סומכים ידנו על הצעת הפשרה של רבני צוהר לפיה ניתן להאריך את שעון הקיץ עד למוצאי השבת שלפני 10 באוקטובר ולהביא את הנושא לפיתרון מהיר תוך הידברות והסכמה רחבה בין כל חלקי העם".

עמדת רבני הציונות הדתית מצטרפת לעצומה שיזמה ח"כ רונית תירוש, עליה חתמו 61 ח"כים, הקוראת לראש הממשלה ולשר הפנים להאריך את שעון הקיץ. בעצומה הוצע לקבוע תאריך לועזי קבוע, את מוצאי השבת הסמוך ל-15 באוקטובר, כתאריך יעד לקביעת שעון החורף. תאריך זה זוכה להסכמה רחבה בכנסת ונתפס כמתחשב הן בצרכי תפילה והן בצרכי חסכון כלכלי וניצול שעות פנאי של מרבית הציבור בישראל.

חברת הכנסת רונית תירוש אמרה כי "חייבים להפסיק עם השיח הפופוליסטי סביב שעון הקיץ ועם מריחת הזמן של הוועדה שהקים שר הפנים. העצומה מביעה את זעקת הציבור אשר הביע את דעתו באופן ברור כי שעון הקיץ נכון גם סביבתית, גם לצורך חסכון משק הישראלי גם לצורך מניעת תאונות דרכים, וגם לשיפור איכות החיים של אזרחי המדינה. המתווה המוצע נוסח יחד עם רבנים נציגי הציבור הדתי והוא מהווה הוכחה שניתן להגיע לפתרון מוסכם ומתחשב בכל חלקי העם".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק