פעוטה בת 4 נמחצה במסוע המזוודות במסוף אלנבי

תאונה מחרידה במסוף גשר אלנבי: ילדה בת 4 נלכדה ברווח שבין הסרט הנע של המסוע לבין מסגרת המתכת. החיכוך בין גופה לבין רצועת הגומי של המסוע גרם לה לכוויות קשות בידה, עורפה, רגלה וגבה. אביה של הילדה: "היא סובלת כאבי תופת". ההורים תובעים את רשות שדות התעופה, שמצידם אומרים: מדובר ברשלנות של ההורים

תאונה מחרידה במסוף אלנבי. צילום ארכיון

תאונה מחרדיה במסוף גשר אלנבי: פעוטה בת 4 נפצעה באורח קשה כשנגררה בתוך מסוע המזוודות במסוף גשר אלנבי. ההורים תובעים את רשות שדות התעופה, שמצידה טוענת כי מדובר ברשלנות של ההורים. את הידיעה מביא הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

האירוע החמור התרחש ביום שני השבוע, כשהילדה, אמה, סבתה ואחותה בת השנתיים שבו מביקור משפחות שקיימו בירדן. בני המשפחה המתגוררים בקליפורניה היו בדרכם לבקר קרובי משפחה בישראל והגיעו למסוף אלנבי על מנת לחצות את הגבול. אבי המשפחה המתין להן בצד הישראלי.

הזוועה התרחשה לאחר שבני המשפחה עברו כבר לצד הישראלי והמתינו למטען שלהם סמוך למסוף, כשלפתע מעילה וידה של הילדה נלכדו ברווח שבין הסרט הנע של המסוע לבין מסגרת המתכת. החיכוך בין גופה לבין רצועת הגומי של המסוע גרם לה לכוויות קשות בידה, עורפה, רגלה וגבה.

רק כעבור דקות ארוכות הופסקה תנועת המסוע לאחר שהילדה צרחה וזעקה בקולי קולות. יחידת צה"ל שהיתה במקום העניקה לה טיפול רפואי ראשוני והיא הועברה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים ואושפזה במחלקה לכירורגיית ילדים. אביה סיפר אתמול כי "הילדה סובלת מכאבי תופת".

רשות שדות התעופה: "ההורים נהגו ברשלנות"

המשפחה תובעת מרשות שדות התעופה לשאת במימון ההוצאות הרפואיות לטיפול בילדה, בטענה כי הרשות "לא דאגה לאמצעי בטיחות נאותים ולא השתמשה במסוע אשר נבלם אוטומטית כאשר אדם או חפץ נתקע בין חלקיו". בית המשפט קבע אתמול כי רשות שדות התעופה תגיש את תגובתה לדרישה זו עד ליום שני.

רשות שדות התעופה מסרה בתגובה: "מחקירה שערכנו עולה כי למרות שלטי האזהרה וההוראות, הילדה ניגשה למסוע ללא השגחת ההורים, שנהגו לדעת הרשות ברשלנות. מיד עם תחילת האירוע הופעל מפסק חירום, והמסוע נעצר מיידית. העניין יתברר בבית המשפט".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק