צפו בחגיגה צהובה: מכבי העפילה לפיינל פור

הקבוצה המלהיבה של דיוויד בלאט חוזרת למעמד המכובד - ובענק. הערב הביסו הצהובים 99:77 את קאחה לברואל, השלימו 3:1 בסדרת משחקי ההצלבה - ויסעו לברצלונה. השאלה הגדולה: האם מכבי תשחק ביום הזיכרון? צפו בחגיגות העלייה

שלוש שנים אחרי -חוזרת לטופ האירופי: מכבי תל אביב העפילה הערב לטורניר הפיינל פור בכדורסל, לאחר שהביסה 99:77 את קאחה לבוראל ויטוריה (ספרד) והשלימה 3:1 בסדרת משחקי ההצלבה. הפיינל פור ייערך בברצלונה ב-6 וב-8 במאי.

תקציר המשחק המלא - באתר ערוץ הספורט

מכבי עלתה למשחק ללא אחד השחקנים המשמעותיים שלה העונה, דורון פרקינס, שקרע את הרצועות בברכו במשחק הקודם מול ויטוריה. החשש בקרב צוות המאמנים היה שהאירוע עלול להשפיע על הקבוצה, בשל תפקידו החשוב של פרקינס בקבוצה.

ואכן, המחצית הראשונה לא רמזה ולא במעט על ההמשך. הספרדים הגיעו נחושים, הקשו על משחק הריצה של מכבי, וירדו למחצית ביתרון נקודה, 52:51 מסל שלוש מדהים של טלטוביץ' עם הבאזר.

אך הצהובים יצאו למחצית השנייה כמו מלוע של תותח. מהלכי הגנה נהדרים, ובצד השני קליעות לשלוש של גיא פניני ודיוויד בלו גרמו לבריחה - ומאמן ויטוריה דושקו איבנוביץ' מהר לקחת פסק זמן כשהתוצאה 67:56 לטובת מכבי.

אבל זה היה מאוחר מדי. מכאן שום דבר לא יכול היה לעצור את הצהובים, שנעזרו ב-11 אלף האוהדים הדוחפים. הרבע הרביעי היה כבר גארבג'-טיים, בדיוק כמו במשחק הקודם - ובדקות האחרונות העניק המאמן דיוויד בלאט את הכבוד הראוי לכוכבים שלו - כשהוריד אותם בזה אחר זה לספסל.

ישחקו ביום הזיכרון?

כעת הסוגיה המהותית ביותר העומדת על הפרק היא תאריך משחק הגמר של הפיינל פור - 8 במאי, ערב יום הזיכרון בישראל. ראשי קבוצת מכבי הדגישו כבר במהלך העונה כי הקבוצה לא תעלה לשחק באם תעפיל למשחק הגמר - וכעת יגברו המאמצים להזיז את מועד המשחק.

יחד עם מכבי, הבטיחו הערב את העפלתן לפיינל פור גם פנתינאייקוס היוונית - שניצחה את ברצלונה 3:1 בסדרת המשחקים ביניהן. גם סיינה האיטלקית תופיע במעמד המכובד, לאחר ניצחון 3:1 בסדרה על אולימפיאקוס (יוון). סדרת המשחקים היחידה שעוברת למשחק חמישי מכריע הוא בין שתי ספרדיות אחרות - ולנסיה וריאל מדריד (2:2).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק