נחשף תיעוד מצמרר מתוך אוטובוס הצוערים; המשפחות זועמות

ארבעה חודשים לאחר אסון הכרמל, בו נספו 44 צוערים שהיו באוטובוס שעלה באש, מפרסם היום ערוץ הכנסת סרטון חדש שצולם בתוך האוטובוס, על ידי אחד הניצולים, בו נשמעות מילותיהם האחרונות. המשפחות זועמות: משקרים לנו

תיעוד מצמרר מאסון הכרמל: לראשונה מאז האסון הכבד בו נספו 44 צוערי שב"ס, מציג היום ערוץ הכנסת לראשונה תמונות מתוך האוטובוס שנשרף כולו באסון הכבד. בתמונות הנדירות, שצולמו במכשיר הטלפון הסלולרי של דודו דרעי, אחד הניצולים באוטובוס, שתי דקות לפני האסון הכבד, ניתן לראות את הניידת בה נסעה קצינת המשטרה אהובה תומר ז"ל, שנספתה דקות לאחר מכן באסון - וברקע מטוסי הכיבוי.

במשטרה ניסו למנוע את פרסום התמונות המצמררות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מהתמונות ניתן להבחין כי אפשר היה להציל את אנשי השב"ס - אם מטוסי הכיבוי היו מקבלים הוראה לכבות את אזור השריפה בה הוא עבר שתי דקות לאחר מכן. בתיעוד הנדיר נשמעים גם קולותיהם של הצוערים - דקות בלבד לפני שנספו בשריפה.

"נא לשבת, מה לא ברור?", נשמע קול אישה צועק לנוכחים באוטובוס ולאחר מכן פונה בקשר: "סגל, אנחנו חוזרים בחזרה". קולות אחרים שנשמעים באוטובוס, דקות לפני האסון: "כל הכבאים כבר עזבו, תברח!" ומיד לאחר מכן: "בואו נהיה בשקט. אתם מפריעים לנהג, שבו בבקשה ".

משפחות הנספים זועמות

לאחר שפורסם התיעוד, צפו בו רבים מבני משפחות הצוערים הנספים. נתן צידקי, חמו של מישר ירון ברמי ז"ל, אמר בראיון לערוץ החדשות כי "אני כל הזמן נחרד מחדש, אני רואה שהדברים לא אמיתיים וכל מה שמספרים לנו במשטרה הכל דברי שקר, לא הראו לנו את הדברים האמיתיים ועד היום אנחנו לא יודעים את הדברים האמיתיים, זה מחריד אותנו ומחזיר אותנו אחורה, איך הם היו יכולים להינצל".

שלמה אלקלעי, אחיו של סגן גונדר רפי אלקלעי ז"ל סיפר כי הסרטון מעולם לא הוצג בפניהם וכי הדבר מעלה חשש שהמשטרה מסתירה אינפורמציה נוספת באשר לאותו יום נורא. "לא יכול להיות שאנחנו לא יודעים הכל ולא יודעים אם כל האינפורמציה הועברה למבקר המדינה או לא", אמר.

אסון הכרמל: סיקור מיוחד

חופית חייט: "דני ישמור על אלה"

האש הכריעה את אהובה תומר

44 הרוגים באסון הכרמל

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון