מרתון ירושלים: המובילים טעו בדרך ורצו לקו הסיום הלא נכון

10,000 רצים מ-32 מדינות זינקו למרתון ירושלים הבינלאומי הראשון, שעבר בנקודות מרכזיות ברחבי העיר: משכן הכנסת, העיר העתיקה, טיילת ארמון הנציב, גבעת התחמושת והר הצופים. לקראת סיום המירוץ, טעו המובילים בדרך וגררו אחריהם חלק מהמתחרים. בעקבות המרתון עדיין מורגשים שיבושי תנועה בבירה

הסתיים מרתון ירושלים הבינלאומי הראשון. המסלול שחצה את העיר מצפון לדרום בשלושה מקצים שונים, כך שהרצים עברו באתרים המרכזיים בעיר וברחובותיה הראשיים. בין השאר, עברו הרצים במשכן הכנסת, גבעת התחמושת, טיילת ארמון הנציב והר הצופים.

הוועדה המארגנת פרסמה באיחור מה את התוצאות הרשמיות, מפני שחלק מהרצים הגיעו בשל בלבול לקווי הסיום של חצי המרתון ושל הריצה ל-10 ק"מ. "הבנתי שהיה פקשוש אבל הכל הסתדר", כך הגיב לבלבול ראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

בפתח המירוץ, אמר ברקת כי "עצם העובדה שעלינו על מפת המרתונים העולמיים מוסיפה כבוד ואווירה טובה לעיר. בנוסף הדגיש ברקת כי הוא לא שקל לבטל את האירוע בעקבות הפיגוע בירושלים, וכי הוא מקווה שבשנה הבאה מספר המשתתפים יגדל משמעותית.

ירושלים האירה פנים לקנייתים

המנצח במרתון הוא ריימונד קיפקואה מקניה שהגיע לקו הסיום בזמן של 02:26:44. במקום השני קיפקוריר מוטאין מקניה שסיים בזמן של 02:26:55. במקום השלישי נ'ג'ורג' קימניאל מקניה בזמן של 02:27:19.

בקרב הנשים, וורקנש אודה מאתיופיה זכתה במקום הראשון בזמן של 02:50:05. במקום השני זכתה רוסיליאן דוד מקניה בזמן של 02:50:06. במקום השלישי זכתה קריז'ה ויולטה מפולין בזמן של 02:51:21.

במקצה חצי המרתון - 21.1 ק"מ, זכה אדגונה אססה מאתיופיה שהגיע למקום הראשון בזמן של 01:12:41. במקום השני זכה דיבבה רובטליבט מאתיופיה בזמן של 01:12:46. במקום השלישי זכה קיפרונו צ'מוולוד מקניה בזמן של 01:12:52 שעות.

בקרב הנשים, בקלה דבה מאתיופיה זכתה במקום הראשון בזמן של 01:19:43. במקום השני זכתה זלקה הבטוולדנו מאתיופיה בזמן של 01:19:44. במקום השלישי זכתה דגנה בלצ'קידן מאתיופיה בזמן של 01:20:32.

הסדרי התנועה ליום המירוץ:

שדרות בן צבי ורחוב רופין נסגרו לתנועה מאתמול בלילה, ויישארו סגורים עד לתום האירוע בשעות אחר הצהריים.

הרחובות הבאים נסגרו לתנועת כלי רכב מהשעה 06:00 ועד לשעה 14:00:
קמפוס האוניברסיטה העברית, נתנאל לורך, שדרות יצחק רבין, בצלאל, בן יהודה, המלך ג'ורג', יפו, שלמה המלך, שלומציון, יצחק קריב, שער יפו, הפטריארכיה הארמנית, שדרות חטיבת ירושלים, דוד רמז, דוד המלך, ז'בוטינסקי, שד' הנשיא, רלוזורוב, ברטנורה, רד''ק, שופן, עזה, דובנוב, גרץ, עמק הרפאים, פייר קניג, יהודה, דניאל ינובסקי, דרך חברון, אלעזר המודעי, כובשי קטמון, הפלמ''ח, פיכמן, טשרניחובסקי, שד' חיים הזז, הצנחנים, חיל ההנדסה, שד' חיים בר-לב, ג'ורג' אדם סמיט, לח''י, בנימין מזר, מרטין בובר, שדרות צ'רצ'יל.

מבחינת תחבורה ציבורית:

יחולו שינויים בקווי התחבורה הציבורית. לפרטים מודיעין אגד ל- *2800, ובאתר: www.egged.co.il

הסדרי חניה וחניונים:

מעיריית ירושלים נמסר שכלי רכב שיחנו לאורך צירי מסלולי הריצה לא יורשו לצאת עד לסיום האירוע ולפתיחת הצירים.

כמו כן, רצוי לשים לב שחניית כלי רכב פרטיים תיאסר ברחוב ג'ורג' אדם סמיט עד לשעה 14:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק