היסטוריה לכדורסל הנשים: אליצור רמלה זכתה ב"יורוקאפ"

סנסציה לכדורסל הנשים הישראלי: אלופת המדינה אליצור רמלה גברה הערב על אראס הצרפתית 61:53 וזכתה בגביע ה"יורוקאפ". אל מול קהל מקומי אוהד בצרפת, התעלו הישראליות ועשו את הבלתי ייאמן. צפו בהנפת הגביע ההיסטורית

גאווה ישראלית: קבוצת הנשים בכדורסל אליצור רמלה זכתה הערב בגביע ה"יורוקאפ", לאחר ניצחון סנסציוני במשחק חוץ על אראס הצרפתית 61:53. המשחק הראשון שנערך בארץ בשבוע שעבר הסתיים בתוצאה 61:61, כך שהמנצחת הערב היא גם המנצחת בסדרת הגמר.

זוהי הפעם הראשונה שקבוצת נשים ישראלית מניפה את הגביע האירופי, השני בחשיבותו ביבשת. רמלה ידועה במסורת ארוכת השנים שלה באירופה, והגיעה גם בעבר לשלבים מתקדמים במפעלים אירופאיים.

אחרי תוצאת התיקו במשחק הראשון, ידעו ברמלה כי יש לעלות כבר מהפתיחה ולתקוף ללא היסוס. עם זאת, הפתיחה הייתה דווקא של הצרפתיות - שסיימו את הרבע הראשון בתוצאה 13:5. לרבע השני עלו ברמלה ברוח אחרת - ושטפו את המגרש. בתום המחצית הראשונה עמדה התוצאה על 33:22 לזכות הישראליות.

הצרפתיות חזרו - רמלה לא נכנעה

ברבע השלישי נחלשה מעט רמלה. הצרפתיות הצליחו לרדת לפיגור חד-ספרתי, ובשני מהלכים הצליחו להוריד את ההפרש משמונה נקודות - לפיגור של ארבע בלבד: 45:41 לרמלה בתום הרבע השלישי.

המגמה נמשכה גם אל תוך הרבע הרביעי. רמלה פתחו את הרבע טוב, והצליחה לשמור על היתרון. הצרפתיות הצליחו לצמק עד 46:43  - אך לא יותר מזה. רמלה ברחה ל-54:45 ומכאן כבר לא הצליחו לחזור השחקניות של אראס. 61:53 בסיום. סנסציה והיסטוריה!

שרת התרבות והספורט לימור לבנת התקשרה בסיום המשחק לקפטנית רמלה, שי דורון, ואמרה לה: "זה הישג עצום לכן ולספורט הנשים בפרט. זו חגיגה והתרגשות עצומה, פריצת דרך ענקית לספורט השים. תודה לך על כל מה שעשית".

דורון השיבה לה: "זה השבוע של היומהולדת שלי, אנחנו הולכות לחגוג. רצינו שהכותרות בישראל לא יהיו על טרוריסטים, והבאנו המון כבוד למדינה".

גם נשיא המדינה שמעון פרס בירך על הניצחון ההיסטורי. בשיחה שקיים עם ראש עיריית רמלה יואל לביא, אמר הנשיא: "הצבתם את ישראל ואת רמלה על מפת כדורסל הנשים באירופה. הוכחתם כשרון מדהים ונחישות ראויה להערכה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק