שיפור במצב האם והילדים שנפצעו בתאונה

חדשות מעודדות: מבית החולים "שיבא" בתל השומר נמסר הבוקר כי מצבם של חמשת בני המשפחה שהיו מעורבים אמש בתאונה הקשה בכביש 444 סמוך לשהם - משתפר. האם שנהגה ברכב נותחה, ומצבה מוגדר בינוני; בנה הבכור בן ה-10 עדיין במצב קשה, אך שיפור קל חל במצבו; מצבם של יתר הילדים מוגדר קל

פחות מיממה לאחר תאונת הדרכים הקשה בה היו מעורבים חמישה בני משפחה אחת, מגיעה הבשורה מבית החולים: מצבם של כל המעורבים בתאונה השתפר.

"האם נותחה במהלך הלילה, מצבה השתפר ומצבה מוגדר כעת בינוני", מסר הבוקר ד"ר דני סימון, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים "שיבא" תל השומר. "מצבו של הילד בן ה-10 שנותח אמש משתפר, אך עדיין מוגדר קשה".

פרופסור גידי פרת,  מנהל המחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים לילדים "ספרא" בתל השומר, מסר כי מצבם של ארבעת אחיו השתפר ומוגדר כעת קל.

"מי שהיה חגור - יצא שלם"

"הייתי בבית, קיבלתי טלפון שמודיע שאשתי עשתה תאונה ושאגיע במהירות", שיחזר אמש צביקה קאופמן, אביהם של הילדים שנפצעו בתאונה, בשיחה עם חדשות 2. "הילדים היו מחופשים בדרך לסבא וסבתא בירושלים", אמר.

צביקה לא נסע עם הילדים כיוון שהוא בשנת אבל. "ברוך השם היה נס גדול וקשה לצאת מתאונה עם משאית בחיים. רק הילד הגדול, ישי חיים, שהוא ילד יפה תואר במצב קשה". לצביקה יש גם מסר לציבור: "עם ישראל צריך לדעת שצריך לחגור ילדים. מי שהיה חגור יצא שלם לגמרי. זה היה יכול להיגמר אחרת".

האם לא שמה לב לכביש - כל הילדים נפצעו

האם סיפרה כי לא שמה לב למתרחש על הכביש, כיוון שהייתה מרוכזת במתרחש ברכב בין הילדים. ואכן, על הכביש לא נמצאו סימני בלימה, כלומר האם לא שמה לב שהיא מתקרבת למשאית.

ששת בני משפחת קאופמן נפצעו אחר הצהריים בהתנגשות רכב פרטי במשאית, בכביש 444 - סמוך לשוהם. לפי ההערכות במשטרה, חומרת הפציעות נובעת מכך שנוסעי הרכב לא היו חגורים, כמתחייב בחוק. "אני רוצה לבקש מציבור ההורים להקפיד על חגורת הבטיחות. זו לא המלצה, כי היא מצילת חיים. מסתמן שבתאונה הזאת לא כולם היו חגורים - מה שהיה יכול למנוע או לצמצם את עוצמת הפגיעה".

באוקטובר האחרון פרסמה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים את "מפת הכבישים האדומים", שבה מוזכר כביש 444, שלאורכו התרחשו בשנים האחרונות כמה תאונות קטלניות במיוחד, כאחת הדרכים המסוכנות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק