אב הילדים שנפצעו בתאונה: "מי שהיה חגור - יצא שלם"

אביהם של חמשת הילדים שנפצעו בינוני עד אנוש בתאונה ליד שוהם התרוצץ כל הערב בין מחלקות בית החולים. "הם היו מחופשים בדרך לסבא וסבתא, מי שהיה חגור - יצא שלם". האם הייתה מרוכזת במתרחש ברכב ולא שמה לב לכביש, ולמשאית שלפניה

צביקה קאופמן, אביהם של הילדים שנפצעו בתאונה הקשה סמוך לשוהם, מתרוצץ כל הערב במחלקות השונות בהן מאושפזים ילדיו. הבן הבכור ישי בן ה-10 מוגדר במצב קשה מאוד ועובר סדרת ניתוחים להצלת חייו. בין הילדים שנפצעו גם תינוק בן כמה חודשים.

"הייתי בבית, קיבלתי טלפון שמודיע שאשתי עשתה תאונה ושאגיע במהירות", סיפר האב לחדשות 2. "הילדים היו מחופשים בדרך לסבא וסבתא בירושלים", אמר.

צביקה לא נסע עם הילדים כיוון שהוא בשנת אבל. "ברוך השם היה נס גדול וקשה לצאת מתאונה עם משאית בחיים. רק הילד הגדול, ישי חיים, שהוא ילד יפה תואר במצב קשה". לצביקה יש גם מסר לציבור: "עם ישראל צריך לדעת שצריך לחגור ילדים. מי שהיה חגור יצא שלם לגמרי. זה היה יכול להיגמר אחרת".

האם לא שמה לב לכביש - כל הילדים נפצעו

האם סיפרה כי לא שמה לב למתרחש על הכביש, כיוון שהייתה מרוכזת במתרחש ברכב בין הילדים. ואכן, על הכביש לא נמצאו סימני בלימה, כלומר האם לא שמה לב שהיא מתקרבת למשאית.

ששת בני משפחת קאופמן נפצעו אחר הצהריים בהתנגשות רכב פרטי במשאית, בכביש 444 - סמוך לשוהם. צוות מד"א הוזעק למקום ופינה לבית החולים "שיבא" בתל השומר ילד בן 10 במצב אנוש, תינוקת בת שנתיים וילד בן 6 במצב קשה שני אחים נוספים והאם במצב בינוני.

ראש אגף תנועה שפלה, רפ"ק שי מזרחי, סיפר על האירוע בריאיון לערוץ החדשות באינטרנט: "בסביבות 15:00 התקבל דיווח על תאונה בכביש 444, ליד בית נחמיה. הבחנו במשאית שעמדה בנתיב הימני ובעומס תנועה בכיוון נסיעתה. מחקירה ראשונית עולה שהאימא, הנהגת, לא הבחינה בעומס התנועה - ופשוט נכנסה בכל העוצמה בחלק האחורי של המשאית. כל יושבי הרכב נפצעו קשה ופונו לבית החולים".

על בירור נסיבות התאונה, סיפר מזרחי כי "אנו מתחקרים עדי ראיה. עם סיום החקירה בזירה עצמה, נגיע לבית החולים ונגבה עדות ממי שניתן לגבות ממנו. זו תאונה מאוד קשה עם פצועים קשים מאוד, ואני מקווה שנוכל לקבל את הצד שלהם כדי להבין מה היה שם".

לפי הערכה ראשונית, סבורים במשטרה כי חומרת הפציעות נובעת מכך שנוסעי הרכב לא היו חגורים, כמתחייב בחוק. "אני רוצה לבקש מציבור ההורים להקפיד על חגורת הבטיחות. זו לא המלצה, כי היא מצילת חיים. מסתמן שבתאונה הזאת לא כולם היו חגורים - מה שהיה יכול למנוע או לצמצם את עוצמת הפגיעה".

באוקטובר האחרון פרסמה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים את "מפת הכבישים האדומים", שבה מוזכר כביש 444, שלאורכו התרחשו בשנים האחרונות כמה תאונות קטלניות במיוחד, כאחת הדרכים המסוכנות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק