תאונה בפורים: האמא דהרה לתוך משאית, הילדים נפצעו קשה ואנוש

רגע אחד של חוסר תשומת לב גרם לאסון בכביש 444, סמוך לשוהם. שישה בני משפחה נפצעו, בהם 5 ילדים במצב בינוני עד אנוש. מחקירה ראשונית עולה כי חלקם לא היו חגורים

עוד תאונה קשה ב"כביש הדמים": שישה בני משפחה נפצעו אחר הצהריים בהתנגשות רכב פרטי במשאית, בכביש 444 - סמוך לשוהם. צוות מד"א הוזעק למקום ופינה לבית החולים "שיבא" בתל השומר ילד בן 10 במצב אנוש, תינוקת בת שנתיים וילד בן 6 במצב קשה, שני אחים נוספים והאם במצב בינוני.

ראש אגף תנועה שפלה, רפ"ק שי מזרחי, סיפר על האירוע בריאיון לערוץ החדשות באינטרנט: "בסביבות 15:00 התקבל דיווח על תאונה בכביש 444, ליד בית נחמיה. הבחנו במשאית שעמדה בנתיב הימני ובעומס תנועה בכיוון נסיעתה. מחקירה ראשונית עולה שהאימא, הנהגת, לא הבחינה בעומס התנועה - ופשוט נכנסה בכל העוצמה בחלק האחורי של המשאית. כל יושבי הרכב נפצעו קשה ופונו לבית החולים".

על בירור נסיבות התאונה, סיפר מזרחי כי "אנו מתחקרים עדי ראיה. עם סיום החקירה בזירה עצמה, נגיע לבית החולים ונגבה עדות ממי שניתן לגבות ממנו. זו תאונה מאוד קשה עם פצועים קשים מאוד, ואני מקווה שנוכל לקבל את הצד שלהם כדי להבין מה היה שם".

לפי הערכה ראשונית, סבורים במשטרה כי חומרת הפציעות נובעת מכך שנוסעי הרכב לא היו חגורים, כמתחייב בחוק. "אני רוצה לבקש מציבור ההורים להקפיד על חגורת הבטיחות. זו לא המלצה, כי היא מצילת חיים. מסתמן שבתאונה הזאת לא כולם היו חגורים - מה שהיה יכול למנוע או לצמצם את עוצמת הפגיעה".

באוקטובר האחרון פרסמה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים את "מפת הכבישים האדומים", שבה מוזכר כביש 444, שלאורכו התרחשו בשנים האחרונות כמה תאונות קטלניות במיוחד, כאחת הדרכים המסוכנות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק