"חוק אבי כהן": ייאסר שימוש בקסדות חצי

הסוף לקסדות החצי: שר התחבורה ישראל כץ יחתום השבוע על תקנה האוסרת שימוש ב"קסדות החצי" הפופולריות, שחושפות את הרוכבים לפגיעות ראש. שלושה חודשים לאחר מותו של כדורגלן העבר אבי כהן ז"ל בדיוק מהסיבה הזו, מדינת ישראל לומדת את הלקח

קסדה מלאה אין, קסדת חצי אאוט (חדשות 2)

בקרוב ייאסר בחוק על חבישת "קסדות חצי" במהלך רכיבה על כלי רכב דו-גלגלי. בעקבות מותו של כדורגלן העבר אבי כהן ז"ל בתאונת קטנוע לאחר שלא חבש קסדה מלאה, שר התחבורה ישראל כץ צפוי לחתום השבוע על תקנה חדשה לפיה ייאסר השימוש בקסדות החצי - כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

קסדות החצי חושפות את הרוכב לסכנה של פגיעות ראש חמורות ונוטות להינתק מהראש בזמן תאונה. אך למרות הסיכונים הרבים, הקסדות נפוצות מאוד בקרב רוכבי האופנועים הישראלים, בעיקר בשל משקלן הקל ופתחי האוורור הרבים.

חשוב לציין שההצעה החדשה אוסרת את השימוש בקסדות חצי ולא בקסדות "שלושת רבעי" שמספקות הגנה על גזע המוח, אך לא מגנות על הלסת ונוטות להתנתק בקלות מהגוף. התקנה החדשה תיכנס לתוקף בעוד כחודש ולרוכבים יינתנו 60 יום להצטייד בקסדות מלאות. העונש למפרי התקנה הוא תשלום קנס של 250 שקל.

לקח מהתאונה של אבי כהן ז"ל

כדורגלן העבר אבי כהן ז"ל נהרג כשהתנגש ברכב עם הקטנוע שעליו רכב בדרך ז'בוטינסקי. כהן חבש קסדת חצי וספג פגיעה קשה בראשו משום שלא היה מוגן בקסדה מתאימה.

במשך עשרה ימים נאבק כהן על חייו בבית החולים איכילוב בתל אביב, כשאליו זורמים מאות מבקרים ותומכים. בסופו של דבר לא הצליחו הרופאים להצילו והוא מת מוות מוחי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק