צפו: מאות אלפים בעדלאידע בחולון

פורים בישראל: היום נערכה תהלוכת העדלאידע המסורתית בחולון בהשתתפות מאות אלפים. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את התהלוכה בשידור חי משלוש עמדות צילום מקבילות - כולל מצלמת רחף במסוק, וכל זה במשדר באיכות HD אינטרנטית - לראשונה בישראל. כך זה נראה

ברחבי הארץ נמשכות חגיגות הפורים, וגם כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו משתתפים בחגיגה: היום העברנו בשידור חי את משדר ה-HD האינטרנטי הראשון בישראל - מהעדלאידע המפורסמת של חולון. בצעדה הפורימית המסורתית, שעמדה השנה בסימן עשור למוזיאון הילדים של חולון, השתתפו לפי הערכות המארגנים כ-250 אלף בני אדם.

השידור הועבר במקביל משלוש עמדות שונות: שתי עמדות שהיו פרוסות לאורך התהלוכה ומצלמת רחף מיוחדת בתוך מסוק שטס בשמי חולון (באדיבות מסוק פלג בועז באמצעות עדן תעופה), והעביר את הצעדה כפי שהיא נראית מהאוויר. המשדר המיוחד הועבר באיכות "HD אינטרנטית" שיצרה עבור הגולשים חווית צפייה אופטימלית.

4,000 משתתפים נטלו חלק בתהלוכה - ובהם אקרובטים, רקדנים, תזמורות רחוב, רוכבי גלגיליות, להקות ואמנים מחו"ל. בתהלוכה, שנערכה תיערך בסימן "ואהבת לרעך כמוך", צעדו החוגגים לאורך רחוב סוקולוב בחולון ועד לרחוב וייצמן פינת גולומב. במרכז התהלוכה הוצג "היער הקסום", ובו דמויות ענק.

גם במקומות אחרים ברחבי הארץ חוגגים היום את חג הפורים בעדלאידעות, תהלוכות ומופעים. ברמת השרון חגגו את פורים בקרנבל קצב ענק עם אלפי מתופפים, ובאשקלון נערכה "אופרה של עדלאידע" עם מיצגי ענק של ההפקות הגדולות בעולם, אומני רחוב והופעות. גם במעלה אדומים נערכתה עדלאידע ססגונית בהשתתפות עשרות אלפים, וראש העיר בני כשריאל הבטיח כי זאת היתה "אחת העדלאידעות, אם לא ה...".

גם בעוטף עזה נמשכו הבוקר חגיגות פורים תוך נקיטת אמצעי הערנות הדרושים, לאחר שאתמול נורו לאזור עשרות פצמ"רים. בחברון צעדו כחמש מאות בני אדם בצעדת העדלאידע המסורתית מקריית ארבע למערת המכפלה. בשעות הערב, תקרא משפחת שליט את מגילת החג במאהל המחאה בירושלים, ותקרא להשבתו של החייל החטוף גלעד.

מתחפשים עם חדשות 2 באינטרנט

בינתיים, גולשי חדשות 2 באינטרנט שצילמו את עצמם מחופשים הצליחו להפתיע עם רעיונות מקוריים וחדשניים במיוחד. היו כמובן רבים שכמו בכל שנה, יצאו כשהם מחופשים לקאובויים, חיילים ומלאכים. אבל מי שיסתכל היטב, יוכל למצוא את פרידה מהאח הגדול כבר עכשיו מחוץ לווילה - לפחות בתור תחפושת.

גם רחל, או בשמה המוכר יותר - "רחוואל" מ"ארץ נהדרת", הייתה מודל לחיקוי של גולש - כנראה מחוץ למאחז עשהאל שנמצא אי שם בגבעות יהודה ושומרון.

אפילו כפתור ה"לייק" המפורסם של פייסבוק זכה למחווה לא מבוטלת, ואחד מגולשינו הפתיע עם תחפושת מקורית ומושקעת שהוקדשה כל כולה לו. גולש אחר בחר להתחפש לפרופיל פייסבוק, ונוספים נבלעו בתוך תלבושות "בוב ספוג" וכוכבי תוכניות ילדים אחרות.

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם, שי מורדוב, יואב בסון, גלי שפס וחגי הקר

יש לכם תחפושת מקורית? הצטלמו והעלו את התמונה לחדשות 2 בפייסבוק