אירן, יפן ואיתמר: תמונות השבוע

בין שקיות הכותנה והעדשים על סיפון ספינת "ויקטוריה" נמצאו 50 טונות של אמצעי לחימה שוברי שוויון, ביפן המשיכו גם השבוע ללקק את הפצעים ולהיאבק באסון הגרעיני הפוטנציאלי, ובירושלים הביאו למנוחות את חמשת בני משפחת פוגל שנטבחו באיתמר. כך נראה השבוע שחלף בחדשות - בתמונות

ראש הממשלה והרמטכ"ל עם הנשק שנתפס (רויטרס)

צה"ל הציג ביום רביעי בצהריים בנמל אשדוד את אמצעי הלחימה שנתפסו על סיפון הספינה האירנית "ויקטוריה" בדרכה לרצועת עזה. מדובר ב-50 טון של נשק, כולל טילי חוף-ים מתקדמים, מערכות מכ"מ ומאות פגזים ופצצות מרגמה, שהוסתרו מאחורי שקי עדשים וכותנה.

ביום שני עצרו עשרות אלפי ישראלים את מעשיהם לחמש דקות - דקה לכל שנה שנמצא גלעד שליט בשבי, כאות תמיכה בשחרור החייל החטוף. עשרות צמתים ודרכים ראשיות נחסמו ברחבי המדינה ואף אחד לא התלונן.

רבבות ליוו את בני משפחת פוגל מאיתמר בדרכם האחרונה ביום ראשון. בזה אחר זה הובאו למנוחות חמשת בני המשפחה, שנרצחו בליל שבת בביתם באיתמר: זוג ההורים אודי ורות, ושלושת ילדיהם יואב, הדס ואלעד.

לאורך השבוע זרמו עוד ועוד חומרים מצונאמי האדיר ששטף את יפן. רעידת אדמה בעוצמה של 9.0 בסולם ריכטר הרעידה את מדינת האיים האסיאתית והגל הענק שיצרה עלה בחייהם של אלפי בני אדם.

כנראה שלעולם לא נדע כיצד שרדה תינוקת אחת, בת 4 חודשים, את רעידת האדמה ואת גל הצונאמי שבא אחריה - ואז שלושה ימים שלמים מתחת להריסות ובוץ כבד. אתמול שמעו חיילים יפניים את בכיה, פינו את השברים ומצאו אותה כמעט ללא פגע. הם הצליחו לאתר את הוריה והשיבו אותה לחיקם.

ועוד אחד מנזקי רעידת האדמה: הכורים הגרעיניים ביפן יצאו משליטה. במתקן הגרעיני בעיר פוקושימה נאבקים היפנים לקרר את הכור במגוון שיטות, אך ללא הועיל. ראש הסוכנות לאנרגיה אטומית של האו"ם כינה את המצב ביפן "מסוכן" ו"מדאיג מאוד".

בדיקות הקרינה לא פוסחות על אף אחד. כל מי שחשוד שנפגע מקרינה, כלומר, כל מי ששהה ברדיוס של 20 קילומטרים מהכור הגרעיני, נאלץ לעבור בדיקת קרינה. אלה שנמצאו נגועים הועברו לאזור הסגר ועברו מקלחות וטיפולי טיהור מכאיבים.

וכך זה נראה מהאוויר: הרס אדיר ביפן שגבה את חייהם של אלפי בני אדם וגרם לנזקים של מאות מיליארדי דולרים. כוחות ההצלה ביפן ממשיכים לחפש אחר ניצולים, אך המשטרה במדינה מעריכה כי כמעט כל 10,000 בני האדם שנחשבים נעדרים - נהרגו.

הטניסאית הישראלית שחר פאר הודחה מטורניר אינדיאן וולס בשלב רבע הגמר. הישראלית החמיצה הזדמנות היסטורית לעלות לראשונה לדירוג של אחת מ-10 הטניסאיות הטובות בעולם. כעת, העלייה בדירוג כבר אינה תלויה בה.

כמה אתם הייתם משלמים עבור חברכם הטוב ביותר? מיליונר מסין שילם "רק" 1.6 מיליון דולר עבור גור כלבים חביב מגזע מסטיף טיבטי אדום, שהפך לכלב היקר ביותר בעולם. הכלב בן ה-11 חודשים שעונה לשם "הונג דונג" יזכה לחיי מותרות אליהם רגילים עשירי העולם, זאת למרות שאת רוב זמנו הוא מבלה בצפייה בטלוויזיה

ואם חשבתם שלקנות כלב ב-1.6 מיליון דולר זה משוגע, אז שימו לב למה שעשה יזם סיני צעיר שהתאכזב ממכונית הלמבורגיני שלו. האיש החליט לגייס כמה חברים ולמעשה את כל מי שעבר בסביבה על מנת לנפץ את רכב העל האיטלקי באמצעות פטישי ענק. אין מילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק