עשרות אלפים עצרו למען גלעד שליט

בניסיון לעורר את המודעות למצבו של גלעד שליט בשבי, בשעה 11:00 בדיוק עצרו עשרות אלפי ישראלים את פעילותם ברחבי הארץ ל-5 דקות, כולל נשיא המדינה פרס, שרים והכנסת. הנשיא פרס: "המדינה כולה לא תשקוט או תנוח עד שישוב הביתה". כך נראתה המחאה ברחבי הארץ

כבר זמן רב שהמשא-ומתן לשחרורו של גלעד שליט שרוי בקיפאון עמוק. בניסיון להחזיר את הנושא לסדר היום, עצרו היום עשרות אלפים מאזרחי ישראל בשעה 11:00 לחמש דקות, והקדישו את הזמן למחשבה על החייל החטוף, שנמצא כבר 1,724 ימים ולילות בשבי חמאס בעזה. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את האירועים מהמוקדים השונים ברחבי הארץ.

גם אתם עצרתם למען גלעד שליט? ספרו לנו בפייסבוק

בצומת עזריאלי בתל אביב התכנסו מאות בני אדם, ושלושה רמזורים הושבתו - באישור משטרת התנועה. רוב הנהגים בצומת עצרו. בהפגנה שהתקיימה במאהל שליט בירושלים אמר נועם שליט, אביו של גלעד: "ההיענות גבוהה, זה בהחלט מעודד שהעם התעורר מלמטה, יוזמה של אזרחים ששואלים את עצמם 'איך ייתכן, איך ייתכן'".

בוועידת הנגב עצר נשיא המדינה שמעון פרס את נאומו, והוכרזו שם חמש דקות דומייה. פרס עמד לצידו של השר סילבן שלום. לאחר מכן, במהלך נאומו של פרס, התייחס הנשיא למחאה ואמר כי "חמש שנים העם כולו מאוחד בתקווה ששליט יהיה כאן עמנו בריא ושלם. המדינה כולה לא תשקוט או תנוח עד שישוב הביתה. לא נרפה עד שהוא ישוב לביתו".

גם בכנסת הופסקה הפעילות לחמש דקות שלמות, ובהוראת היו"ר רובי ריבלין נשמע צלצול במסדרונות במשך חמש דקות הפעילות. בשורה של צמתים בצפון ובמרכז הארץ התכנסו מאות בני אדם להפגנות מחאה, הניפו שלטים וקראו "גלעד עדיין חי".

"דקה אחת על כל שנה בשבי"

"חמש הדקות בהן עצרנו, מסמלות בעצם את חמש השנים שחלפו מאז החטיפה", אומר מי שאחראי ליוזמה, קובי סידי, שהקים קבוצה בפייסבוק שתפסה תאוצה במהרה. סידי גייס משתתפים שנהרו אחריו בהמוניהם.

"העם הראה לממשלה שהוא התעורר", אמר חברו של סידי למחאה, עופר בנטל, בראיון לחדשות 2 באינטרנט. "אנחנו לא אנשים פוליטים, אנחנו אזרחים שהתגייסו למען המטרה ששמה גלעד שליט. גלעד שליט זה הקש ששבר את גב הגמל, אחרי רון ארד, מדחת יוסוף ופולארד, הפכנו למדינה שזה נוהג פה, אנחנו מפקירים את הלוחמים שלנו".

"אני אומר לביבי נתניהו: אני, עופר בנטל, אני אחזיר את גלעד שליט הביתה. אני מבטיח לך שאתה מקבל 50 מנדטים. אנחנו יודעים שאתה אוהב את עם ישראל – אל תפקיר את החייל".

בהכנת הידיעה השתתפו כתבינו עמית סגל, חיים ריבלין, דפנה ליאל ופוראת נסאר