עיטור הגבורה יוענק לשלושת קציני המשטרה שנספו באסון הכרמל

בחודש הבא יוזמנו בני משפחותיהם של אהובה תומר, ליאור בוקר ויצחק מלינה, לטקס במעמד נשיא המדינה שבו יוענק להם העיטור בעל הדרגה הגבוהה ביותר בישראל. גורם במשטרה: "למה שהם לא זכו בחייהם, הם זכו במותם"

כמעט ארבעה חודשים חלפו מאז שריפת הענק בכרמל. ההר הירוק תמיד עדיין חיוור, וגם הפצעים שגרמו האבידות הכבדות בנפש עודם טריים. בחודש הבא תביע מדינת ישראל את הערכתה לשלושת קציני המשטרה שנספו במהלך הניסיון הכושל לחלץ מבין הלהבות את אוטובוס הסוהרים מכלא דמון, במחווה ייחודית אחרי מותם.

בני משפחותיהם של מפקדת משטרת חיפה לשעבר, תת-ניצב אהובה תומר, ראש אגף המודיעין במחוז הצפוני, תת-ניצב ליאור בוקר, וראש משרד התנועה במשטרת חיפה, סגן-ניצב יצחק מלינה, יוזמנו לטקס במעמד נשיא המדינה, שבו יוענק לשלושת הקצינים שנספו עיטור הגבורה.

מדובר בעיטור הגבוה ביותר בדרגתו בצה"ל ובמשטרה, שמוענק במקרים נדירים מאוד "על מעשה גבורה עילאית", כלשון החוק.

גורם במשטרה הסביר לחדשות 2 באינטרנט כי ההחלטה להעניק לשלושת הקצינים את העיטור נובעת מכך ש"הם נספו במהלך ניסיון להציל חיים של אחרים. ועדה בראשותו של ראש אגף משאבי אנוש במשטרה קיבלה את המלצתו של מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן, והחליטה להעניק לבני המשפחות שלהם את העיטורים. למה שהם לא זכו בחייהם, הם זכו במותם".

אותו גורם הסביר כי הבחירה להעניק את עיטור הגבורה הנדיר ולא אחד בדרגה נמוכה יותר התקבלה מכיוון ש"הייתה כאן באמת גבורה. הם היו יכולים לעזוב את המקום ולברוח, ובחרו להישאר עם הסוהרים כדי לנסות להציל אותם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק