אין גז - יש שלג: התמונות שעשו את השבוע

בלוב נמשכת מלחמת האזרחים, הגז המצרי גם השבוע לא הגיע, ובאיקאה הרסו את המבנה שנשרף. כשאצלנו מזג האוויר היה קייצי - ואז חורפי, בהוואי התפרץ הר געש ובסלובניה נולדו צבות תאומות. אלו התמונות שעשו לנו את השבוע

בכיר החמאס, עם אשתו האוקראינית (AP)

סוכנות הידיעות AP דיווחה בסוף השבוע כי סוכנות הפליטים של האו"ם מאשימה את ישראל בחטיפת פלסטיני שעבד בתחנת כוח בעזה, כשנסע ברכבת באוקראינה. על פי הדיווח, כלוא ה"חטוף" במתקן סודי בישראל. מישהו הזכיר את מבחוח?

על לוב עבר שבוע נוסף של מלחמת אזרחים קשה. עשרות הרוגים, בעימותים מתמשכים בין המורדים לבין אנשיו של קדאפי. כשברקע נמשכים הדיווחים על החלפת השליטה על הערים הגדולות בין שני הצדדים, ממשיך המערב לגבש תכנית שתביא לסיום שלטונו של שליט לוב.

הגז ממצרים לא הגיע לישראל גם השבוע. אחרי האיומים בשבוע שעבר כי במצב הזה פשוט תיאלץ חברת החשמל להתחיל בהפסקות חשמל יזומות, חשפו השבוע המפגינים במצרים מסמכים חדשים המעידים על שחיתות בהנהגה המצרית: גמאל מובארק שלשל לכיסו מאות מיליוני דולרים מעסקת הגז עם ישראל. במקביל דיווח השבוע מקור דיפלומטי במערב כי הבדואים בסיני הם דווקא שמעכבים את חידוש אספקת הגז לישראל.

שר הפנים אלי ישי נכנע השבוע ללחצים, והודיע כי גירושם של כ-200 ילדי עובדים זרים, הלומדים במוסדות חינוך בישראל, יידחה. היו שאמרו שגם ועדת הפרס באוסקר, שהעניקה את הפסלון לסרט הדוקומנטרי על בית הספר ביאליק-רוגוזין, השפיעה רבות בסופו של דבר על החלטתו של שר הפנים. עם זאת, הוא הדגיש השבוע: מדובר בדחייה של הגירוש, לא בביטולו.

מזג האוויר ההפכפך עמד אף הוא במרכז האירועים השבוע. במה שהחל בשבוע אביבי ואף קיצי - הסתיים בסערה, בשלג בצפון ובגשמי ברכה במרכז ובדרום. מפלס הכינרת הוסיף כמה סנטימטרים, בשירות המטאורולוגי ממתינים כבר לסערה הבאה - וברשות המים ממשיכים להדגיש גם השבוע: עדיין חסרים לנו מים!

בחנות הרהיטים "איקאה", לא דיברו השבוע רק על פיטורים. מבנה החנות, שנשרף בחודש שעבר, נהרס השבוע בצורה מבוקרת על ידי דחפורים. בסניף הרשת בראשון לציון כבר מבטיחים שהמלאי בחנות מלא - רק תגיעו.

בברזיל, למרות האירועים שקדמו לו - יצא השבוע לדרך הקרנבל הגדול. מאות אלפי תיירים ומקומיים יצאו לרחובות הערים לקול תופי הסמבה ובתלבושות נוצצות, ותחת אבטחה משטרתית חסרת תקדים, זרמו אלפי רקדנים ורקדניות אל הסמבדרום ואל חופי ריו, כשהמטרה משותפת לכולם: לחגוג ולעשות חיים.

סופו של דור הוכרז השבוע במזרח: טנזין גיאטסו, הלא הוא הדלאי לאמה - מנהיגו הרוחני של העם הטיבטי, הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים. בגיל 76, אחרי עשרות שנים בהן שימש בתפקיד, הודיע לאמה כי ימשיך לשמש מנהיג רוחני, אך הציע שהמנהיג הבא ייבחר בבחירות חופשיות.

הירח בישר השבוע רעות. חוקרים, חזאים ואסטרונומים חובבים העריכו השבוע כי השבוע הבא עשוי להיות שבוע לא פשוט על פני כדור הארץ. בשבוע הזה הירח יתקרב מאוד לפני הכוכב שלנו והוא עשוי לגרום לשיבושים ואסונות שקשורים למזג אוויר. הירח יעמוד במרחק של 578,356 קילומטרים - הנקודה הקרובה ביותר לכדור הארץ ב-18 השנים האחרונות.

בשכונת דניה בחיפה, מתחת למכסה של פתח ביוב, מסתתרת מערת נטיפים. לאחר שהחליטו לבנות מעליה וילה - והחשש כעת הוא שאוצר הטבע שהתגלה במקרה פשוט ייעלם. הארגונים הירוקים מתנגדים וזוכים לגיבוי של ראש העיר.

הר הגעש קילאווה שבהוואי סיפק השבוע תמונות מרהיבות של התפרצות וולקנית, שנראתה למרחק של קילומטרים. הר הגעש, הממוקם בלב פארק מיוחד, לא מסכן איש - אך בהחלט הציג את הכוח המרשים של הטבע.

בסלובניה חגגו השבוע את הולדתן של מגדה ואת לנקה, שתי צבות חמודות שנולד כשהן מחוברות זו לזו. עכשיו יש כבר השואלים האם השתיים היו מתקבלות לחבורת "צבי הנינג'ה"

רוצים לדעת כשתסתיים הסערה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק