גיבורת האוסקר: "תנו לי להישאר"

הסרט בו הופיעה אסתר אייקפה זכה בראשית השבוע באוסקר, אך המציאות כנראה חזקה מהכל: היום הגיעה אסתר אייקפה להפגנה בהשתתפות מאות בני אדם נגד גירוש ילדי העובדים הזרים בתל אביב. "זה היה שבוע מאוד משמח עבורי, אך למשרד הפנים יש תכניות אחרות", אמרה. "אין לי ארץ אחרת"

גיבורת האוסקר נגד גירוש הזרים: מאות בני אדם הפגינו בשעות הצהריים בגן מאיר בתל אביב נגד גירוש 400 ילדי העובדים הזרים. בהפגנה, שאורגנה על ידי האגודה לזכויות האזרח, ארגון "ילדים ישראלים", מוקד הסיוע לעובדים זרים ורופאים לזכויות אדם, השתתפו גם חבר הכנסת דב חנין (חד"ש) והשחקנית גילה אלמגור.

במהלך ההפגנה עלתה לנאום אסתר אייקפה, כוכבת הסרט התיעודי "Strange no more", שגרף בראשית השבוע את פרס הסרט הטוב ביותר בקטגוריה שלו בטקס פרסי האוסקר. "השבוע היה שמח מאוד עבורי", פתחה אייקפה את דבריה. "הסרט שבו השתתפתי זכה באוסקר והביא כבוד לתל-אביב ולמדינת ישראל, אבל למשרד הפנים יש תוכניות אחרות עבורי".

"די לבייבי-ויזה"

"אני מדברת עברית, חולמת עברית וקוראת בלי ניקוד", המשיכה אייקפה. "גם אני לא עומדת בדרישות משרד הפנים ומעמדי מוטל בספק. תנו לנו להישאר כאן, אין לנו ארץ אחרת".

מול ההפגנה הפגינו 30 פעילים מדרום תל אביב, שקראו לגירוש מיידי של ילדי העובדים הזרים. בין השאר, קראו המפגינים: "תל אביב היא לא הפקר", ו-"די לבייבי-ויזה".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק