מנוע מטוס הססנה כבה באוויר

החברים דב לבנון וחגי אריאל, הם ההרוגים בהתרסקות המטוס הקל אתמול בצפון, כך פורסם הבוקר בעיתון "הארץ". "כשטסתי איתו הוא תמיד הרגיע אותי והסביר לי עד כמה המטוס הוא כלי תעבורה בטוח", סיפר עדי, אחיו של אריאל

דב לבנון וחגי אריאל, הם שני ההרוגים בהתרסקות המטוס הקל אתמול בבוקר בצפון הארץ, כך פורסם הבוקר בעיתון "הארץ".

חגי אריאל, בן 42 במותו, הוציא את רישיון הטיס שלו רק לפני מספר שנים, כך דווח בעיתון "ידיעות אחרונות". אריאל היה נשוי לדפנה ואב לאיתמר בן ה-3 ולמאיה בת השנה, והיה מנכ"ל ושותף בחברת התקשורת T2T שזכתה ברישיון להפעיל סלולר וירטואלי.

בצהריים שמעתי בתקשורת על התרסקות מטוס קל", סיפר אחיו עדי. "מיד התקשרתי לאחי, ואין תגובה. אמרתי לעצמי שמשהו גרוע קרה". עדי הוסיף ונזכר באהבתו של אחיו לטיס. "כשטסתי איתו הוא תמיד הרגיע אותי והסביר לי עד כמה המטוס הוא כלי תעבורה בטוח".

טיס הססנה דב לבנון, היה בסוף שנות ה-50 לחייו, מהנדס אווירונאוטיקה בתפקידו, ובין היתר נמנה בין מפתחי מטוס הלביא. לבנון, בעל רישיון טיסה מ-1981, כתב בעבר מצגת בטיחות לאגודת התעופה הישראלית, בה תיאר מקרה קודם בו מטוס הססנה כבה באוויר.

מחקירה ראשונית של האירוע, עולה כי הטייס נאלץ לבצע נחיתת חירום לאחר שאיבד את המנוע היחידי באוויר. חוקר התאונות האוויריות הראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק רז, הקים צוות חקירה שיתמקד בסיבה שגרמה לתקלה הטכנית.

נוסעי המטוס שידרו אותות מצוקה

המטוס הקל בו מצאו את מותם שני החברים, התרסק אתמול בשדה שבין מושב אליפלט לכפר טובא-זנגריה. עדי ראייה דיווחו בשעות הבוקר על להבות שעלו משברי המטוס ועל שני נוסעים שהיו בתוכו.
כבאים שהגיעו למקום ההתרסקות בין מושב אליפלט לכפר טובה זנגרייה דיווחו ששברי המטוס עלו ב

אש, שלא הותירה סיכוי לנוסעים. מחקירת האירוע עולה כי מדובר במטוס ריסוס אזרחי מסוג ססנה 182 שיצא הבוקר מהרצליה לכיוון ראש פינה.

רגעים ספורים לפני ההתרסקות, נוסעי המטוס שידרו אותות מצוקה, ככל הנראה בגלל תקלה טכנית. כוחות הצלה שהגיעו למקום ההתרסקות גילו לעיניהם מחזה לא קל. לדבריהם, שרידי המטוס עלו באש ועשן רב נפלט מהם. כוחות הצלה שסיירו במסוק מעל אזור ההתרסקות הבחינו בשברי המטוס הבוערים וכך איתרו את מקום התאונה.

אנשי מד"א וההצלה ניסו לסייע לשני הנוסעים - אך ללא הצלחה. "לא הצלחנו להתקרב למטוס בגלל האש, לא יכולנו להציל אותם", אמרו בחוסר אונים.

עקיבא רוזנווסר מתנדב של מד"א סיפר שכוחות ההצלה הרחיקו אזרחים שהגיעו למקום ההתרסקות. "מדובר במטוס שהתרסק כנראה בגלל תקלה טכנית. השטח הכפרי היקשה על על כוחות ההצלה להגיע לזירה, אבל לבסוף צוותי כיבוי הצליחו להגיע לשברי המטוס ולהשתלט על האש".

"שטח ההתרסקות הוא שטח מאוד לא פשוט וזה מה שהיקשה על כוחות הביטחון להגיש סיוע לשני הנוסעים", הוסיף דיוויד פישר פרמדיק של מגן דוד אדום שהגיע למקום. 

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק