הבוקר: מאמץ אחרון למנוע שביתה

לאחר ששלשום כשלו המאמצים להגיע להסדר, ייפגשו הבוקר ראשי האוצר וההסתדרות עם יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, בניסיון למנוע שביתה של אלפי עובדים של שירותי הרווחה ביום ראשון

ניסיון אחרון להגיע להסדר: שר האוצר יובל שטייניץ, שר הרווחה משה כחלון, יו"ר  ההסתדרות עופר עיני ויו"ר איגוד העובדים הסוציאליים איציק פרי ייפגשו הבוקר במאמץ למנוע את שביתת העובדים הסוציאליים ביום ראשון.

ביום רביעי כשלו המגעים בין הצדדים ונראה היה כי השביתה כבר בטוחה. העובדים הסוציאליים דורשים תוספת שכר והטבות עד כ-30% משכרם, בעוד שהאוצר מוכן להעניק להם תוספת של 14% בלבד.

אם גם הבוקר ייכשל המשא ומתן, ביום ראשון תיל שביתה של כעשרת אלפים עובדים סוציאליים במגזר הציבור. כתוצאה מכך, בין היתר, לא יוגשו תסקירים על ידי קציני מבחן - דבר העלול להביא לשחרורם של עבריינים, יופסקו התוכניות לשיקום קשישים והורים גרושים לא יוכלו לפגוש את ילדיהם במרכז הקשר.

"אנו נאבקים על מדינת רווחה"

בסוף בפברואר כ-200 עובדות סוציאליות יצאו להפגין ולמחות על תנאי העסקתן, ובעיקר על השכר הנמוך, ברחבי תל אביב. העו"סים ומפגינים נוספים שהגיעו לתמוך נשאו שלטים עליהם נכתב: "עם עבודת קודש לא גומרים את החודש" ו-"ההיי טק בחזית, ואנחנו בחצר האחורית".

"עבודה סוציאלית באה לסייע לכל האוכלוסייה ואם אנחנו לא יכולות לעבוד כמו שצריך, כל הציבור נפגע. אנו נאבקים על מדינת רווחה. זו הפגנה שהגיעה מהשטח", אמרה לחדשות 2 אחת המפגינות.

המפגינות צעדו יחד וקראו: "גם לעוסיו"ת נשבר, נלחמות על השכר", "שטייניץ תתעורר, העובדות שוות יותר", ועוד. העובדות מאיימות, אם לא ישתפרו תנאיהן, לפתוח בשביתה.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק