המדריך המלא: כל הפרטים על הפסקת החשמל הגדולה

במהלך סוף השבוע ייתכן שנסבול משיבושים באספקת החשמל לבתים. חברת החשמל הודיעה היום כי בשל הפסקת אספקת הגז ממצרים ושידרוג מערכות קיים חשש כבד מהפסקות חשמל. מדוע יש שיבושים ואיך זה קשור למהומות ממצרים? כל הפרטים שעליכם לדעת

חברת החשמל הודיעה היום כי קיים חשש ממשי מהפסקות חשמל ברחבי הארץ במהלך סוף השבוע. אז מדוע קיים מחסור בחשמל ואיך זה קשור למהומות ממצרים? הנה כל הפרטים שעליכם לדעת.

ממה חוששים בחברת החשמל?
מנכ"ל חברת החשמל עמוס לסקר, הסביר בריאיון לערוץ החדשות כי ייתכנו שיבושים באספקת החשמל בשל אי אספקת הגז ממצרים. בנוסף, חברת נובל הודיעה כי היא נאלצת להפסיק הזרמת הגז במהלך סוף השבוע על מנת לשדרג את מערכותיה, מה שמקשה עוד יותר על אספקת החשמל.

מתי ייתכנו הפסקות חשמל?
החשש העיקרי הוא ייגרמו הפסקות חשמל באזורים שונים ברחבי הארץ במהלך סוף השבוע. מחברת החשמל נמסר כי כי היא יכולה לספק כיום 5,800 מגה וואט ליום, והצפי לביקושים בסוף השבוע עומד בממוצע על 7,000 מגה וואט, ולכן ייתכנו שיבושים.

מה יכול למנוע את השיבושים באספקת החשמל?
חברת החשמל פנתה היום אל השר להגנת הסביבה גלעד ארדן בבקשה לשימוש בדלקי גיבוי, סולר ומזוט, שיוכלו לסייע לספק את ביקושי החשמל הצפויים במהלך סוף השבוע.

למה הגז המצרי כה חשוב לישראל?
ספקית הגז הטבעי השנייה בישראל היא חברת EMG הרשומה במצרים. החברה הקימה צינור גז מאל-עריש לאשקלון בעלות של כ-460 מיליון דולר, והחלה בהזרמת גז לישראל בשנת 2008. ב-2010 היא סיפקה כ-40% מצריכת הגז של ישראל, והיתרה הגיעה מפרויקט "ים-תטיס", הנמצא בבעלות נובל אנרג'י ושותפויות החיפושים של קבוצת דלק.

מתי תחודש אספקת הגז המצרי?
לפני כחודש הופסקה הזרמת הגז ממצרים לישראל בעקבות פיצוץ בצינור במהלך המהומות במדינה. למרות הבטחות של גורמים שונים בישראל, טרם ברור מתי תחודש אספקת הגז ממצרים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים אם יהיו הפסקות חשמל בסופ"ש? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק