שני הרוגים בהתרסקות מטוס קל בצפון

אנשי מד"א שהוזעקו לזירת ההתרסקות של המטוס בצפון ניסו להתקרב ולנסות לסייע לשני הנוסעים - אך האש מנעה מהם. "אי אפשר היה להתקרב, לא יכולנו להציל אותם", סיפרו על חוסר האונים

זוהו גופותיהם של שני הנוסעים שנספו הבוקר בהתרסקות המטוס הקל בשדה שבין מושב אליפלט לכפר טובא-זנגריה. טרם הותרו לפרסום שמותיהם.

עדי ראייה דיווחו בשעות הבוקר על להבות שעלו משברי המטוס ועל שני נוסעים שהיו בתוכו. כבאים שהגיעו למקום ההתרסקות בין מושב אליפלט לכפר טובה זנגרייה דיווחו ששברי המטוס עלו באש, שלא הותירה סיכוי לנוסעים. מחקירת האירוע עולה כי מדובר במטוס ריסוס אזרחי מסוג ססנה 172 שיצא הבוקר מהרצליה לכיוון ראש פינה.

רגעים ספורים לפני ההתרסקות, נוסעי המטוס שידרו אותות מצוקה, ככל הנראה בגלל תקלה טכנית. כוחות הצלה שהגיעו למקום ההתרסקות גילו לעיניהם מחזה לא קל. לדבריהם, שרידי המטוס עלו באש ועשן רב נפלט מהם. כוחות הצלה שסיירו במסוק מעל אזור ההתרסקות הבחינו בשברי המטוס הבוערים וכך איתרו את מקום התאונה.

אנשי מד"א וההצלה ניסו לסייע לשני הנוסעים - אך ללא הצלחה. "לא הצלחנו להתקרב למטוס בגלל האש, לא יכולנו להציל אותם", אמרו בחוסר אונים.

עקיבא רוזנווסר מתנדב של מד"א סיפר שכוחות ההצלה הרחיקו אזרחים שהגיעו למקום ההתרסקות. "מדובר במטוס שהתרסק כנראה בגלל תקלה טכנית. השטח הכפרי היקשה על על כוחות ההצלה להגיע לזירה, אבל לבסוף צוותי כיבוי הצליחו להגיע לשברי המטוס ולהשתלט על האש".

"שטח ההתרסקות הוא שטח מאוד לא פשוט וזה מה שהיקשה על כוחות הביטחון להגיש סיוע לשני הנוסעים", הוסיף דיוויד פישר פרמדיק של מגן דוד אדום שהגיע למקום. "כרגע נסיבות התאונה ממש לא ברורות".

בעקבות האירוע הוחלט לסגור את המרחב האווירי לטיסות, ומשרד התחבורה פתח בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק