נתיבה בן יהודה הלכה לעולמה

הסופרת ולוחמת הפלמ"ח שנפטרה בגיל 82, הייתה מוכרת בעיקר בזכות חדות לשונה ובאופיה הייחודי. בשנים האחרונות, היא כתבה יותר מ-20 ספרים העוסקים בלשון העברית, בקורות ירושלים וארץ ישראל ובתולדות הזמר העברי

הסופרת ולוחמת הפלמ"ח נתיבה בן יהודה הלכה הבוקר לעולמה בגיל 82. היא נולדה בתל אביב והייתה, סופרת ומילונאית. חלק חשוב מפעילותה הקדישה גם לשמירת מורשת הזמר העברי, במיוחד מלפני הקמת מדינת ישראל.

בצעירותה היא למדה בגימנסיה, ובהמשך השתלמה בלימודי לשון עברית ופילוסופיה באוניברסיטה העברית, וגם למדה אמנות בבצלאל.

לפני מלחמת העצמאות התאמנה בהדיפת כדור ברזל ובהטלת כידון, כדי לקחת חלק במשחקים האולימפיים של 1948, אולם המלחמה שינתה את תוכניותיה. היא התנדבה לחטיבת יפתח של הפלמ"ח ושימשה כקצינת חבלה ולוחמת מן השורה, ואף כמפעילת הדוידקה היחידה שהייתה בצפת. כבר אז הפכה לדמות בולטת, וזכתה לתואר "השדה (הג'דה) הבלונדינית".

במהלך חייה נתיבה בן יהודה כתבה יותר מ-20 ספרים העוסקים בלשון העברית, בקורות ירושלים ובארץ ישראל ותולדות הזמר העברי. אחד מהם הוא מילון לסלנג העברי, שנכתב בשיתוף עם הסופר דן בן אמוץ. עד לפני כשנתיים היא הגישה תכנית רדיו אישית בשם "נתיבה מדברת ומקשיבה", שהתבססה על שילוב בין שיחות עם מאזינים, והשמעת שירים מימי ראשית הציונות ועד קום המדינה. התוכנית זכתה להצלחה רבה, בין היתר בגלל אופיה הייחודי ודמותה שהייתה ידועה בחדות לשונה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק