חבריו של עופר מזרחי שנפגע ברעש בניו זילנד: "עופר לא סבל, הוא נהרג במקום"

גופתו של עופר מזרחי עדיין לא זוהתה ולכן הוא עדיין מוגדר נעדר, אבל חבריו ששבו הבוקר לארץ בלעדיו, כבר אישרו לבני המשפחה את שראו בעיניהם זמן קצר לאחר שעופר נלכד במכונית. "עופר נהרג בוודאות", סיפרו לבני המשפחה בדמעות

סוף עצוב לטיול: חבריו של עופר מזרחי בן ה-23 שנעדר מאז רעידת האדמה העזה שפקדה  את העיר כרייסטצ'רץ' בניו זילנד שבו לארץ בלעדיו. זמן קצר לאחר נחיתתם, הגיעו השלושה לבית משפחתו של עופר בקיבוץ מגל וסיפרו לבני משפחתו את הבשורה המרה: "עופר כבר אינו בין החיים".

"חשוב לי מאוד לומר לחברים של עופר שיש להם ספק לגבי גורלו, שעופר לא בחיים ואני אומר את זה בוודאות. אני יכול גם להגיד שהוא לא סבל והוא נהרג במקום", סיפר חברו של עופר גיא יורדן. "הגופה שלו מחכה לזיהוי כדי להגיע לארץ, ואין לי מושג למה מעכבים את הזיהוי כי יש להם את כל הפרטים".

"ישבנו בוואן שלנו כשהוא חנה, הוואן התחיל לרעוד ואז עופר התעשת ראשון ואמר לכולנו שזו רעידת אדמה ושצריך לצאת החוצה. הצלחנו לצאת אבל הוא נשאר בתוך הרכב, ואחרי שחזרתי לרכב ראיתי שהוא פצוע קשה בראש. אחר כך הבנתי שהוא נהרג", הוסיף יורדן.

בשיחה עם בני משפחתו של עופר הדגישו השלושה את חלקו של עופר בהצלת חייהם. לדבריהם, הוא היה הראשון להבין שמדובר ברעידת אדמה והורה לכולם לצת מהוואן כדי לתפוס מחסה. לרוע המזל, הוא היחיד שלא הצליח להיחלץ מהרכב. מיד לאחר שהבחינו שנהרג, הם חולצו מהמקום ולכן לא ידוע להם כמה זמן עבר עד שגופתו של עופר חולצה מהמכונית.

"היה להם מזל גדול"

השלושה טיילו עם עופר בניו זילנד. שניים מהם, בני כיתתו מקיבוץ מגל - מיכל פריידמן וגיא יורדן, וחברה נוספת ממושב סמוך, לירון שדות, היו יחד באותו רכב בזמן שהתרחשה רעידת האדמה. ככל הנראה, כתוצאה מהרעש העוצמתי, נלכד מזרחי ברכב והשלושה האחרים נמלטו. מאז קיים חשש כבד לחייו. 

מאז קיבלו בני משפחתו של עופר את הידיעה המרה על מה שאירע במכונית בזמן הרעש, הם מחכים לבשורות מניו זילנד. "היה להם נס גדול שהם הצליחו לצאת מהרכב, הדלת האחורית היתה פתוחה והם הצליחו לצאת דרכה בזמן", סיפר אתמול אביה של מיכל. "עופר נלכד בתוך הרכב ולא ברור מה מצבו. הילדים עדיין נסערים, היה להם מזל גדול".

מסמסים מתוך ההריסות

למעלה מיממה אחרי רעידת האדמה הקשה שפקדה את ניו זילנד ודיווחים על סיפורי ניצולים עדיין ממשיכים לזרום לכלי התקשורת ברחבי העולם. אתמול, במהלך החיפוש אחר ניצולים תועד אחד האזרחים במדינה בשיחת טלפון עם אשתו, שקבורה תחת ההריסות. הכבאי ההיסטרי ניסה לעשות הכול כדי להציל את אשתו, כשהיא עדיין משוחחת איתו בטלפון הסלולרי, וזכה לעזרת עיתונאי מקומי שהפנה אותו לכבאים כדי שיסייעו לו.

הסיפור הזה של אותו אזרח, שסופה של אשתו עדיין לא ידוע, הוא לא היחיד. מאז האסון הכבד מתקבלים דיווחים רבים על ניצולים שקבורים מתחת להריסות ומסמסים לקרוביהם כדי שיחלצו אותם. לאלו לא נותר הרבה למעט להעביר את הדיווח לכוחות החילוץ ולהתפלל לשלומם של היקרים להם. שלוש מאות בני אדם עדיין מוגדרים נעדרים תחת ההריסות בניו זילנד, בהם גם הישראלים עופר לוי וגבי אינגל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רעידת אדמה בניו זילנד - סיקור מיוחד:

תיעוד: השניות הראשונות לאחר רעש האדמה

רעידת אדמה בניו זילנד: עשרות הרוגים ומאות נעדרים