נועם שליט לגולשים: "אני עדיין אופטימי"

אביו של החייל החטוף גלעד שליט התארח היום בצ'אט מיוחד של חדשות 2 בפייסבוק, כדי לענות על כל השאלות הבוערות של הגולשים. "אם יש מישהו שחושב שצריך להפקיר בשבי את גלעד, חייל צה"ל שנשלח אל משימתו, שיגיד", פנה נועם למתנגדי העסקה. שליט סיכם את הצ'אט ואמר: "המדינה שלחה את גלעד, וחובתה של המדינה להחזיר אותו"

נועם שליט עונה לגולשים, היום במאהל (חדשות 2)

בחרמונית ספוגה בגשם, במאהל שהתנדנד בגלל הרוחות, ענה היום נועם שליט על שאלות גולשי חדשות 2 בצ'אט מיוחד בפייסבוק. הגולשים הוזמנו לשאול את נועם שאלות דרך הפייסבוק על כל הנושאים שמדאיגים אותם בעניין שחרור החייל החטוף גלעד שליט.

"מדינת ישראל לא הצליחה למצוא חלופה אחרת", אמר שליט לאחר שנשאל פעמים רבות אם המחיר של שחרור אסירים ביטחוניים תמורת בנו אינו גבוה מדי לטעמו. "אחוז המחבלים שיחזרו לטרור מאוד קטן. אם יש מישהו שחושב שצריך להפקיד בשבי את גלעד, חייל צה"ל שנשלח אל משימתו, שיגיד", פנה שליט אל מתנגדי העסקה.

נועם טען עוד כי היה מספיק זמן לשתי הממשלות להחזיר את גלעד הביתה בדרכים אחרות. "לצערנו ממשלות ישראל לא ידעו להפעיל לחצים או מנופים כלשהם על החמאס. לכן החלופה היחידה שנשארה היא שחרור גלעד תמורת אסירים", אמר אביו של החייל החטוף. "רק צעד אחד היה מספיק דרסטי כדי ללחוץ על החמאס, אבל גם עליו הממשלה ויתרה עקב ספינת המרמרה - העוצר על מצרכי המזון", הוסיף.

שומר על אופטימיות

כשנשאל שליט מדוע הוא אינו תקיף יותר במחאות ענה כי "לא תמיד המסרים המתלהמים והאלימים הם אלה היעילים יותר". עוד אמר שליט כי במטה המאבק שוקלים את צעדיהם לפני כל פעולה שהם עושים. בנוסף, הוסיף אביו של החייל החטוף כי הוא אינו מאמין שפעולת לחץ על הממשלה לפעול בצורה צבאית תעזור לשחרור בנו, אלא רק תחמיר את המצב הביטחוני בין ישראל לבין הפלסטינים.

ניתן היה להבחין בקלות באכזבה העמוקה מהממשלה הזו ומהקודמת בדבריו של נועם. "המדינה שלחה את גלעד לשם וחובתה של המדינה להחזיר אותו", אמר בנחרצות. "לנו אין שום קונפליקט אישי עם ראש הממשלה או עם שריה. הדרישה שלנו היא כמובן להחזיר את גלעד הביתה בלבד. במשך כל השנים לא החזירו את גלעד ולדעתנו זה מחדל של ממשלת ישראל הנוכחית והקודמת", הוסיף.

לאחר שנשאל כיצד הוא מתמודד עם הטענות לאטימות של הממשלה מצד אחד, ושל החמאס מהצד השני, אמר שליט כי הוא אופטימי, זאת למרות שאין למשפחת שליט עוד מידע בנוגע למצבו הגופני והנפשי של בנם או עדכונים בדבר מקום הימצאו מאז קלטת הווידיאו מספטמבר 2010.

"אזרחותו הצרפתית של גלעד", אמר נועם, "היא זו שגרמה לנשיא צרפת להתחייב לשחרורו". עוד טען אביו של החייל החטוף כי הוא רואה את גלעד כאזרח צרפת. את דבריו סיים שליט בביקורת מרומזת על הצלב האדום: "אין לארגון שיניים שיכולות לאלץ את החמאס לאפשר ביקור אצל גלעד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק