שי אראל הציל את הקשיש שאיבד הכול

בחצות ליל אמש הופיע סמיטריילר ברחוב חטיבת כרמלי בחדרה, שם התפוצץ בלון גז בשבוע שעבר, הרס כליל בית מגורים וקבר תחת ההריסות את שמחה תירם בת ה-75. על הסמיטריילר הייתה מתנה שיועדה ליעקב תירם, שאיבד את אשתו ואת ביתו בפיצוץ. מאחורי המחווה המרגשת עומד דווקא זוכה העונה השלישית של הישרדות, שי אראל

צדקה ראויה: אחרי שעולמו של יעקב תירם בן ה-81 מחדרה חרב עליו בשבוע שעבר, כשאשתו נהרגה וביתו נהרס כליל בפיצוץ בגלל דליפת גז, ציפתה לו הבוקר הפתעה - קרווילה מרוהטת ומאובזרת לחלוטין שנתרמה עבורו. מאחורי היוזמה הזאת עומד זוכה העונה השלישית של "הישרדות", שי אראל.

אראל הוא רק המוביל של המהלך, מתוך רבים שהיו מעורבים בו. הוא צפה בכתבה ששודרה במהדורה המרכזית של חדשות 2 ביום רביעי האחרון, התרגש - והחליט לעשות מעשה. הוא הרים טלפונים, ניצל קשרים והצליח להשיג את התרומה המבורכת.

"החלטתי להגיע לפה בלי הרבה התלבטויות", אמר היום אראל לחדשות 2. "פשוט התנעתי את האוטו, ראיתי פה את המצב ואת העובדה שיעקב האבא צריך למקום לגור - ופעלתי", הוסיף.

כך, באמצע הלילה, העירה את השכונה משאית סמיטריילר ועליה קרווילה המיועדת לתירם. שכנתו של תירם, עליזה מתנה, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי אמנם לא מדובר בקרווילה חדשה, אך בהחלט מדובר במתנה מכובדת מאוד. "מדובר בקרווילה צנועה, שני חדרים", לדבריה.

השכנה סיפרה עוד: "בסביבות השעה חצות, שמעתי רעש חזק מחוץ לביתי", היא מספרת, "הסתכלתי מהחלון וראיתי משאית, עליה קרווילה ומאחוריה ליווי משטרתי", אומרת השכנה. "בשכונה אומרים שמישהו עשיר תרם לו את הבית ואת תכולת הבית. יש בפנים סלון מרוהט, אביזרי מטבח וכל מה שצריך".

מיד לאחר האסון, הופיע עמי תירם, בנו של יעקב, בזירת האירוע. תירם פנה למצלמות הטלוויזיה בקול שבור ואמר "כל מה שאני מבקש זה שיעמידו לו פה חדר אחד", אמר תירם, "שיוכל להזדקן פה בכבוד". הלילה, מישהו כיבד את בקשתו. בשכונה הסתובבו שמועות לגבי האחראים למתנה, עלו שמותיהם של האחים עופר, תאגיד מנו ספנות ואפילו שמועה לפיה מי שקנה את הבית הוא שי אראל, שזכה בתכנית הישרדות. נכון לעכשיו, לא ברור מי האחראי.

לא היה צורך במילים רבות נוכח המראות הקשים

גופתה של שמחה תירם בת ה-75 נמצאה ביום רביעי בבוקר בבית בחדרה לאחר שתקרת המבנה קרסה כתוצאה מפיצוץ של בלון גז. כוחות חילוץ רבים הגיעו למקום בעקבות דיווח על פיצוץ עז שגרם להתמוטטות התקרה כולה בבית שבו מתגורר זוג מבוגר, וחילצו משם את גופתה. בן זוגה של האישה לא שהה בזמן הפיצוץ בבית, ולא נפגע.

כשבעלה של תירם שב לביתו סמוך לשעה 9:00, הוא הבחין במחזה הקשה של הבית ההרוס ובכוחות ההצלה הרבים שפעלו במקום. שוטרים שהיו במקום לקחו אותו הצידה כדי לבשר לו את הטרגדיה שאירעה, אולם לא היה צורך במילים רבות נוכח המראות הקשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק