1,700 ימים בשבי: "נתניהו, די עם התירוצים"

אמו של החייל החטוף פנתה לנתניהו ואמרה: "מספיק עם התירוצים, האם מישהו ממקבלי ההחלטות יכול לסמיין 1,700 ימים בלי תקווה?". קודם לכן קרא הקהל קריאות בוז נגד השרה נוקד, ושאל: "איפה ברק?"

משפחת שליט מציינת הערב 1,700 ימים בלי גלעד. בעצרת שהתקיימה במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים, נשאו  דברים כרמי גילון, מאיר שלו ואביבה שליט. את העצרת העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

אמו של גלעד, אביבה שליט, אמרה בנאומה: "שוב אנחנו עומדים כאן הערב, מול ביתו של ראש הממשלה כשגלעד בשבי. זועקים את זעקתו האילמת של גלעד, זועקים לכיוון ראש הממשלה הספון בביתו מאחורי החומות והחלונות האטומים".

"אלו 1,700 ימים של מחדל מתמשך. 1,700 ימים ולילות מתישים של שבי בעזה. של געגועים של כל מה שהשאיר גלעד מאחור. ציפייה וערגה לחושך, צבע, גאווה ואור שמש. דברים שלנו הם מובנים מאליהם".

"יש לנו ציפיות ותקוות שמי ששלח אותו למשימה ישיב אותו הביתה. הדבר היחידי שקרה וקורה כל הזמן, אלו דיבורים ששוטפים את הכל. בעיקר אלו 1,700 ימים של בדידות איומה. מישהו יכול לדמיין לעצמו סיוט כזה? האם מקבלי ההחלטות יכולים לדמיין איך היו סובלים 1,700 ימים של סבל ובדידות ללא תקווה באופק?".

"אנחנו אומרים לראש הממשלה – די! די לדיבורים! די להסברים ובעיקר לתירוצים. השב את גלעד הביתה לפני שיהיה מאוחר מדי, אני רוצה אותו בחזרה. כולנו רוצים אותו בבית. רוב העם שממשיך להגיע לכאן ברבבותיו מאוחד בדעה שאת גלעד צריך להחזיר עכשיו. המדינה תדע בעבר ותדע בעתיד לטפל במחבלים אם וכאשר יהיה צורך", סיכמה אביבה שליט את דבריה.

השרה אורית נוקד התקבלה בקריאות בוז

שרת החקלאות אורית נוקד הגיעה לנאום גם היא, אך נאומה לא עבר בשקט: את דבריה היה קשה לשמוע כיוון שהקהל הרב קרא נגדה ונשמעו קריאות "אבל את בממשלה". עוד קרא הקהל "איפה ברק?", בהתייחסו לשר הביטחון, שלא הגיע לעצרת.

לאחר דבריה התייחסה נוקד לקריאות נגדה ואמרה: "הייתי מופתעת, אך זה לא יעצור אותי מלהגיע לאירועים אחרים. אנחנו ממשיכים בעבודה מבפנים, ולעתים יש דברים שאנו לא יכולים לפרט".

האם המהפכה במצרים תשפיע על גורל שליט?

בשל המהפכה במצרים קיים חשש לגורל המשא ומתן לשחרורו של שליט. על פי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, לאחר פרוץ המהפכה דחתה משלחת בכירי חמאס ברצועת עזה פגישה שהייתה אמורה לקיים בדמשק עם צמרת ההנהגה המדינית של הארגון - בנושא ההצעה החדשה שהגיש לאחרונה המתווך הגרמני בעסקה.

העיתון "אל-חייאת" הלונדוני פרסם, כי בנוסף לביטול הפגישה בדמשק, בוטלה גם פגישה של משלחת חמאס עם ראשי ההנהגה המצרית - שבינתיים הוחלפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק