הגופות הוחלפו בטעות, הלוויה נערכה שוב

הליך קבורה של שני נפטרים שונים מי-ם הפך לסאגה שהסתיימה ב-3 לוויות. שני הגברים שנפטרו בביה"ח ביקור חולים בעיר הובאו לקבורה בבית הקברות הר הזיתים, אלא שלאחר הלוויה הראשונה התברר שגופת הגבר השני היא שנקברה. לאחר שנודע למשפחות על הטעות, הוצאה הגופה הראשונה מקברה, ונערכה לה לוויה נוספת בנוכחות בני משפחתו

טעות חמורה בבית העלמין. אילוסטרציה (חדשות 2)

איך מסבירים לבני משפחה שעומדים לקבור את יקירם שגופתו נעלמה? טעות מצערת הובילה לדרמה בבית העלמין הר הזיתים בירושלים, לאחר שגופות של שני נפטרים הוחלפו. הידיעה פורסמה לראשונה ב"הקול החרדי".

שני גברים, ללא כל קשר משפחתי ביניהם, האחד חילוני והשני חרדי, נפטרו אתמול בבית החולים "ביקור חולים" בירושלים. לאחר שהועברו לחדר המתים בבית החולים, הגופות פונו לטיפול אנשי 'חברה קדישא' שמונתה לערוך את סידורי הקבורה. כיוון שחלק מבני משפחתו של אחד הנפטרים שהו בחו"ל, הוחלט לקבור אותו היום בבוקר, בעוד משפחתו של הנפטר השני - שהינם חרדים - ביקשו לקבור אותו כבר אמש.

בני המשפחה החרדים זיהו את הגופה על פי הנוהל, והלוויה יצאה לדרכה, אלא שרק בבוקר למחרת התגלתה הטעות החמורה. בני משפחתו של הנפטר השני באו לזהות את יקירם, ונדהמו לגלות על האלונקה גופה של אדם אחר - שלא מזכיר בכלל את בן משפחתם המת.

שלוש לוויות - לשתי גופות

המומים וזועמים הם פנו לחברה קדישא וביקשו למצוא את המת הנכון כדי להביאו לקבורה בנוכחותם, ואז התגלתה הטעות הטרגית: הגופות הוחלפו. בהליך מזורז הוצאה הגופה הראשונה מהקבר והובאה למנוחות בשנית בנוכחות בני משפחתה האמיתייים. כך הסתיימה הפרשה בשלוש לוויות לשתי גופות.

גורמים בבית החולים "ביקור חולים" אישרו לאתר "בחדרי חרדים" את הפרטים, אך הוסיפו כי לבני משפחת הנפטר שנותר בבית החולים, יש חלק בטרגדיה. "הרי ביקשו מהם לזהות את אביהם. לא מדובר כאן בשני אנשים דומים, אלא בכאלו שאין כל קשר חיצוני ביניהם. אם הם לא זיהו - יש להם לבוא בטענות גם לעצמם".

מהחברה קדישא לא נמסרה תגובה עד לפרסום הידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק