השריפה באיקאה: בגלל מי גשם וחשמל

חוקרי הכבאות והמשטרה הגיעו למסקנה סופית כי שריפת הענק שכילתה את סניף איקאה בנתניה נגרמה כתוצאה ממגע בין מי גשמים ומערכת חשמל שחיממו את רצועות זפת והציתו את האש. מכיוון שנשלל חשד לרשלנות או לעבירה פלילית הוחלט כי החקירה תמשיך בנציבות כיבוי אש - ולא במשטרה

שריפת הענק שכילתה לפני כשבועיים את סניף איקאה בנתניה נגרמה כתוצאה ממי גשמים שחדרו למערכת החשמל - כך עולה מישיבת סיכום ממצאי החקירה שפורסמו הבוקר. כתוצאה מהקצר התחממו רצועות הזפת במתחם וגרמו לדליקה.

בישיבה, שנערכה בהשתתפות מפקד מרחב שרון במשטרה תת ניצב שמעון שומרוני, נציב כבאות ארצי רב טפסר שמעון רומח וצוות החקירה של שירותי כיבוי, הגיעו הנוכחים למסקנה כי מאחר ואין כל חשד לרשלנות או עבירה פלילית - החקירה תמשיך בנציבות כיבוי אש.

בין היתר הוחלט כי ייבדקו נושאים הקשורים למערכת גילוי האש במבנה, וזאת על מנת למנוע בעתיד דליקות במבנים נוספים מסוג זה בישראל.

העובדים: הבית שלנו נחרב

אחרי הדליקה הגיעו חלק מעובדי החנות למקום שעלה בלהבות ונהרס כליל, וסיפרו על התחושה הקשה. "זה פשוט הבית שלנו, אנחנו פה מההקמה לפני 11 שנה. וזה כאילו הבית שלנו נחרב", התקשתה אחת מהן לעכל את המראה. "המזל היה שלא היו אנשים בפנים. תודה לאל", הוסיפה.

עובדת אחרת לא הביעה חשש למקום העבודה שלה: "אנחנו נשארים לעבוד באיקאה, רק מחכים שיגידו לנו מתי - ומפשילים שרוולים. אני עובדת פה חמש שנים ולא מדמיינת שום מקום עבודה אחר". אחרת המשיכה, "הלב כאב, לא היה חשק לאכול ולא לשתות".

מנכ"ל איקאה ישראל,שלומי גבאי, הרגיע את העובדים. "אנחנו נשב איתם ונעשה איתם את החושבים ויחד נמצא את הפתרון. השרת היחיד שהצלחנו להוציא משם היה עם פרטי כל העובדים, כדי שבימים הקרובים נשלם להם את המשכורת ואת בונוס 2010. תקשרנו עם כולם, זה ארגון חזק מאוד, איקאה העולמית מאחורינו והעובדים בראש מעיינינו". עוד אמר המנכ"ל, כי העובדים ישמעו בשיחה אישית "את הדברים הטובים - וגם את הדברים הפחות טובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא:

השריפה באיקאה: כל הפרטים החשובים

נתניה: דליקת ענק ב"איקאה" - החנות נשרפה כליל

איקאה: חנות חדשה - עד שנה