הידעתם? מותר לשלוח מייל בנסיעה ברכב

אם אתם רוצים לדבר עם מישהו בזמן נהיגה, תוכלו לשלוח לו אי-מייל וזה יהיה חוקי לגמרי. פרצה שהתגלתה לאחרונה בחוק מאפשרת לנהגים לשלוח הודעות מייל ולא להיענש על כך. חברי הכנסת ההמומים שגילו את הדבר הורו לנסח במהירות הצעת חוק שתאכוף זאת

במהלך דיון של אחת מוועדות הכנסת, התגלתה פרצה בחוק האוסר על שליחת הודעות בטלפון סלולרי בזמן נהיגה. תאמינו או לא, נכון להיום, אין כל איסור בחוק האוסר שליחת אי-מייל כשאתם נוהגים ברכב, כך מדווח צביקה ברוט ב"ידיעות אחרונות".

החוק כיום אוסר על שליחת הודעות טקסט או דיבור בטלפון נייד בזמן נהיגה, אך לא מפרט לגבי פעולות נוספות שניתן לעשות עם המכשיר. לפיכך, נהגים ששלחו הודעה במייל ונתפסו, יכולים לצאת זכאים בבית המשפט.

יועצים משפטיים החברים בוועדת המשנה לטיפול בתאונות דרכים בכנסת, הפנו לאחרונה את תשומת ליבם של חברי הכנסת לבעייתיות בחוק. לדבריהם, למרות שניתן להאשים נהגים שלא החזיקו בשתי ידיים את ההגה, לא ניתן להרשיע בכתיבת מיילים בסלולרי.

העומד בראש הוועדה, ח"כ רוברט טיבייב ממפלגת קדימה, הורה בתגובה לנסח הצעת חוק שתטופל בבעיה. שר התחבורה ישראל כץ הודיע כי גם הוא נרתם לטיפול בנושא, וכי הוא יוסדר בשבועות הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק