פרופ' מיכאל הרסגור הלך לעולמו

ההיסטוריון ואיש התקשורת פרופ' מיכאל הרסגור נפטר הבוקר בגיל 87. ב-20 השנים האחרונות הגיש את תכנית הרדיו "שעה היסטורית" בה סקר את ההיסטוריה וסיפק גם את הרכילות שמאחורי העובדות היבשות

עולם התקשורת וההיסטוריה נפרד היום מפרופסור מיכאל הרסגור שהלך הבוקר לעולמו. מיכאל הרסגור נולד בשם מישל גולדברג בבוקרשט ב-15 במרץ 1924. הוא עבד במחלקה להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב, וההתפרסם בציבור כיוצר של תוכנית הרדיו המצליחה "שעה היסטורית" בגלי צה"ל. בשנים האחרונות הוא התגורר בכפר סבא והותיר אחריו אישה, תמר, ובת, ניבה. טרם נמסר מועד הלוויתו.

הרסגור הגיש את תכנית במשך יותר מ-20 שנה בקביעות יחד עם שחקן התיאטרון והשדרן אלכס אנסקי. השעה ההיסטורית השבועית הפכה לתוכנית פולחן ובמשך שנות שידורה שודרו למעלה מ-500 תכניות. בשנת 2005, עם פרישתו לגמלאות של אנסקי, הוחלף בתחילה על ידי השדרן ערן סבאג ולאחר מכן לצדה של ליעד מודריק.

"מדובר באיש יוצא דופן, קשה לדבר עליו במונחי עבר", סיפרה שותפתו להגשת התכנית ליעד מודריק בריאיון לערוץ החדשות. "היה לו חוש הומור נהדר והוא מצחיק, מרגש ומשעשע. היה לי תענוג לעבוד איתו בוודאי להכיר אותו". 

מודריק סיפרה על דמותו הייחודית בנוף אנשי האקדמיה, וציינה את התכונות שהפכו אותו לדמות פופולרית. "הוא היה גם סאטיריקן וסיפק סיפורים מרגשים על ההרגלים של אותם דמויות לאורך ההסיטוריה, בצורה שהצליחה להצית למאזינים את הדימיון".

פרופ' מיכאל הרסגור יובא למנוחות מחר ב-13:00 בבית העלמין במעברות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק