הלחץ עבד: נתניהו ייתן "הטבות" כפיצוי על ההתייקרויות

אחרי הלחץ הציבורי נתניהו חושב על הטבות כפיצוי על ההתייקרויות. בין ההטבות: ביטול העלאת המס על הדלק ודיון מחודש בהעלאת מחירי הלחם. התוכנית תחייב קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה או דחיית ההורדה במס החברות

הלחץ עזר, ויש כבר הטבות בדרך: ראש הממשלה כינס הערב דיון בלשכתו עם שר האוצר. על הפרק: חבילת הטבות לציבור כפיצוי על גל ההתייקרויות האחרון.

בין ההטבות שנתניהו שוקל: ביטול העלאת המס על הדלק, תשלום חשבון מים לפי מבחן הכנסה, ביטול התייקרויות בתחבורה הציבורית ודיון מחודש בהעלאת מחירי הלחם. התכנית תחייב קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה או דחיית ההורדה במס החברות.

במקביל, זימן נתניהו פגישה דחופה כבר מחר בבוקר, את יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש, יו"ר ההסתדרות עופר עיני ויו"ר השלטון המקומי, שלמה בוחבוט. זאת, על מנת ולדון בהתייקרויות המחירים האחרונות. בפגישה ייטלו חלק גם שר האוצר יובל שטייניץ, ומנכ"ל משרד רוה"מ אייל גבאי.

היום הודיעה ההסתדרות כי בכוונתה להכריז בעוד יומיים על סכסוך עבודה במשק על רקע ההתייקרויות האחרונות. "ביום חמישי בצהריים תתכנס הוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות כדי לקבל החלטה בעניין, במחאה על עליית המחירים של מוצרי היסוד ועל אי נכונותה של הממשלה לאמץ את ההסכם להעלאת שכר המינימום", נמסר מההסתדרות.

ישי לרה"מ: הורד את המחירים

מוקדם יותר היום קרא שר הפנים אלי ישי בראיון לחדשות 2 באינטרנט לראש הממשלה בנימין נתניהו להוזיל את מחירי הדלק והמים, זאת באמצעות קיצוץ רוחבי בתקציבי משרדי הממשלה.

"זו אחריות של הממשלה להגן על הציבור", הסביר שר הפנים והוסיף: אנחנו בפתח קריסה חברתית-כלכלית כוללת". לדברי ישי, על נתניהו להתפכח מהעיוורון החברתי מכיוון ש"הקיום האישי בסכנה וראוי לבלום את הצונאמי".

ישי הדגיש כי הוא חש בסיוריו בשטח כי הציבור לא יכול להמשיך ולספוג. "ניסו לפגוע בפירות וירקות, מנסים לפגוע במים, פגעו בלחם, בדלק ובתחבורה הציבורית, בנסיעה ברכבת. לא נשארה שום חלקה טובה שלא זכתה לחבטה הגונה שפגעה ישירות בבטן הרכה של אזרחי ישראל", טען ישי.

יו"ר ש"ס איים כי אם המהלך להורדת המחירים לא יבשיל, בכוונת מפלגתו ליזום שורה של הצעות חוק, גם אם הן יהיו בניגוד לעמדת הקואליציה. "מדובר בפצצה חברתית מתקתקת שאם לא ננטרל אותה כרגע יהיה מאוחר מדי", אמר ישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק